bugün

Ne zaman dinlesem içimi bir hüzne boğan hoş şarkı.
Zamanımız geçmiş.
Yaw arkadaş hiç mi araştırmazsınız ya ! Şarkının müziğini Bülent Özdemir yapmış. Sözler Sezen Aksu ya ait. Ben bu adamın fanıyım. Bir araştırın daha nelerini bulursunuz
en son hangi şanslı ise onu bulup bana getirin bir şey deneyeceğim. *
evet evet.... devamını da biliyorsunuz...
zamanımız geçmiş diye devam eden söz. anlayamazsınız.
"..Zaman nasıl geçti..." Diye devam edendir.

Çiçek aşısı olup; Kolunda 1 cm çapında, değişik bir aşı izi bulunan çocuklar mı bunlar?
sibel can ın o güzel sesinden dinlendiğinde ruhumuzu mest edecek şarkı.
(bkz: kendi adına konuş)
an itibariyle uludağsözlük yazarlarının beyaz show'u izlediğinin göstergesi olan şarkıdır.
(bkz: ben değilim amk)
nevşehirli damat ibrahim paşa'nın sadabad'a giderken terennüm ettiği şarkıdır.
kişilere fikirtepe çocukları olduğunu belirtmek kadar bir koruma sağlamaz.
dünyayı siklemez ipek çarşaflara götümüzü sereriz diye devam edesi cümle.
sezen aksu'nun türk sanat müziğine ne kadar hakim olduğunu gösteren bir şarkıdır. öyleki şu an duayen dediğimiz insanlar bile bu şarkı için türk sanat musikisinin bir eseri saymaktadır.
anlam veremediğim ve hatta sibel can'dan duyunca tuhaftır ki daha da bir anlamsız gelen şarkı.
sibel can'ın seslendirip seslendirebileceği en güzel 45lik. sezen aksu'nun eline sağlık.
baharda emirgan korusunda gezinirken söylenen şarkı.

"lale devri çocuklarıyız biiiz zamanımız şimdi geldiiii..."
bu, son on yılın, ki biraz da ironiktir aslında müzik yoluyla ifa(de) edilmesi; adeta sms gençliğinin aşksal, popüleri takip eden yaşantısal durumlarının sosyolojik bir özeti niteliğindeki, müthiş parçanın asli hanendesi olmak, sibel can kişisi için bir şans, bir lütuftur adeta... müthiştir şarkı, zaman, mekan aşacaktır, bir samanyolu olacaktır zannımca...
ek: televizyonun, harcıyorken aslında o kıymetli ömürlerini, eğlendiriyormuş ilüzyonu yarattığı o aldanmış insanlara bir nevi ağıttır...
dinlenmesi esnasında daha bireysel bağlamda benzer bir anlık duygu durumu-yoğunluğu yaratan bir diğer parça için;
(bkz: bir sana bir de bana)
patrona halil ve adamları tarafından istanbul yakılıp yıkılırken seslendirilmiş şarkı...
sezen aksunun yazdığı kesinlikle klasik olabilecek şarkılarından biridir.
Sibel hanımcıgın Güzel ritimlerin süslediği hoş bir şarkıdır. Kendisi III. Ahmet zamanından kalmış olup Patrona halil isyanıyla kayıtlardan silinmiştir. Ayrıca utanmamız yerine iftar etmemiz gerektiğini belirten ilk sanatçıdır.
güncel Önemli Başlıklar