bugün

Vizemin bugün çıkması ile yazın 3 ayımı six flags de geçireceğim göl,köy,kasaba artık neyse o.her türlü ön bilgiye açığımdır gideni göreni varsa bir şey etsin.

Edit:Harbiden güzel yermiş sözlük orman,göl ve kızlar*
hayatımın en güzel yazını geçirdiğim yazlık kasabadır. adını içerisinde bulunan gölden alır. kışları in cin top oynar. new york city'nin kalabalığından bunalan amerikalıların ve kanada tarafından gelenlerin dinlenme bölgesidir. genel olarak otel vardır. çok az ev bulunur. çok sayıda rus ve türk öğrenciye ev sahipliği yapar. sosyal açıdan ben amerika'da bulundum demenize olanak sağlayacak özelliklere sahip olmasa da güzel arkadaşlıklar kurulabilir. yakınlarında queensburry saratoga vardır. otobüs ile new york city 4-5 hatta 6 saat sürerken arabanız olduğu takdirde 3 saat sürer the city. türk kebapçısı vardır lakin sahibi için türk olmanız pek bir anlam ifade etmez. yine de orada çalışan çocuklar hesap alırken indirim yapıyor. bunun dışında bir su parkı barındırır ve yakınlarında six flags vardır. buralarda bolca türk çalışan bulabilirsiniz.
kasabada 5 bar vardır. sadece cuma ve cumartesi geceleri hareketli olup 21 yaşında olmadığınız sürece başka eğlence aracı bulamazsınız. barlardan en iyisi dj's nite club'tır ve 5 dolar giriş ücreti alır. içkisi diğerlerine göre pahalı olsa da en sağlam müzik ve ortam buradadır. birde neptun var ki ortamını hiç sevmediğim genelde orta yaş üstü amerikalılara hitap eden ve mütevazi band gruplara ev sahipliği yapan bir mekan olsa da çalışanlar ile can ciğer dost olduğumuzdan zamanımızın çoğunu burada geçmiştir. mutlaka bir daha giderim diye düşünüyorum ama orayı özlediğimden değil oradaki dostlarım ile hasret gidermek için.
özellikle work and travel için ilgilenenlere önerim şudur; daha iyisi vardır mutlaka. burası amerika standartlarının altında bir yer. burada ingilizeniz de gelişmez. su park işi ve six flags tan de hiç para kazanamazsınız. yok ben illaki bir öneri istiyorum derseniz ben güney derim. hem vergileri düşük hem genel olarak ucuz. güney derken florida tabii.
bu yaz gidecek olduğum new york eyaletinin mütevazi göl şehri,kasabası yada köyü tam emin oladım. gidenlerin,görenlerin vereceği her tavsiye başüstü.

edit: dondugumde hakkinda bi kac paragraf yazabilecegim bir yer. yolu yariladik/
kanada eyaleti new brunswick'in, york bölgesinde bir taşra köyü.

bölgenin ve eyaletin tüm yerleşim birimleri için:

(bkz: york/#8848098)
(bkz: new brunswick/#8803335)

(government of canada)
(travelingluck)
kanada'nın nova scotia eyaletinin güneybatısında yer alan yarmouth şehrinde bir yerleşim birimi (community).

şehrin ve eyaletin tüm yerleşim birimleri için:

(bkz: yarmouth/#8829534)
(bkz: nova scotia/#8803347)

(government of canada)
(travelingluck)
kanada'nın nova scotia eyaletinin kuzeybatısında yer alan kings şehrinde bir yerleşim birimi (community).

şehrin ve eyaletin tüm yerleşim birimleri için:

(bkz: kings/#8829300)
(bkz: nova scotia/#8803347)

(government of canada)
(travelingluck)
six flags' e bağlı great escape theme park' ın bulunduğu köy.
mayıs, haziran, temmuz, ağustos, eylül ve ekim aylarında türklerin, rusların, jamaikalıların ve bulgarların doldurduğu ny köyü. çoğu öğrencidir. bir nevi mevsimlik işçidirler.
abd'de new york eyaleti'nde bulunan bir yerleşim birimidir. adını içinde bulunan gölden almıştır. Önemli savaşlar yaşamış bir bölgedir *. Her sene elvis festivali, araba festivali ve balon festivali gibi aktivitlere ev sahipliği yapar.