bugün

bugünlerde sıkça yapığım, ve muhafazakar kardeşlerimin de yapması gereken şey. ne gerek var boş boş laflarını dinleyip hayata at gözlüğüyle bakan o insanlara laf anlatmaya? prim de vermeyin onlara.

- akp böyle etti batırdı, bitirdi.
+ %50.
- ama borç harç işsizlik.
+ %50
- ya ama-
+ %50. hadi gülüm. be hey dürzü patlat sen kendi kendine.
- ama atamatamühühühü.
eğer biri laikçi'nin ne olduğunu tanımlarsa entry girebilceğimiz başlıkçık.
(bkz: laikçi) laik yapan/satan mıdır?
yobazlar ne zaman laiklerin seviyesine çıkıp dahada yukarı çıktı ki insinler? sorusunu akıllara getirir.
laikçilerin seviyesine çıkamadığı için, kabız olan kişi söylemi.
(bkz: yazar beynini evde unutmuş)
(bkz: laiklerin seviyesine çıkamamak)
inmek ve çıkmak fiillerinin anlamını karıştırmış insan şeysi.
chp liler dışında herkes yobazdır bu chplilerin görüşüdür. ama beyin özürlüler hiç düşünmez diğerleride bizim gibi insanlar sadece farklı partiye oy veriyolar. akp chp sayesinde yüksek oy alıyo malesef. nedeni gerçek yobaz ve dar görüşlü insanların chp de baya bir olması. hepsine demiyorum çok iyi chp lilerde çoktur. son olarak laikçi nedir yani her partı laikçi olabilir ki akparti asla ve asla laikçi düşmanı fln değildir. dine yararlı hiç bi bok yapmadı şuana kadar hiç bi bok....
doğrusu için,

(bkz: laiklerin seviyesine çıkamamak)
Takım tutar gibi parti tutuyor millet. Bizim 5 şampiyonluğumuz var sizin 3 adam mısınız ! gibi gibi. Zevkle takip ediyorum.
çukura düşmemektir.
hristiyan avrupadan getirilip müslüman ülkede uygulanmaya çalışılan ilkedir laiklik. fakat anavatanı hristiyan avrupa olduğu için türkiyede bir türlü oturmamıştır. ama şu gerçik ki laiklik kalıcı olmuştur, bugün hükümet üyelerinin dahi türkiye şeriat olsun diye ısrar edeceğini sanmıyorum, fakat bazı dini konularda getirilen özgürlükler laik kesimi hemen tedirgin etmekte.

ayrıca şöyle bir nokta var ki, incilde dünya hayatını düzenleyen pek şey yok, olanlar da mantıksız veya uygulama dışı, ayrıca incil reforme edildiği için insanlar tarafından kolay uygulanabilir hale gelmiş.

fakat kur'an böyle değil. kur'an dünya hayatıyla ilgili çok kesin emirler içeriyor, ticaret hayatında faize bulaşmayın diyor, nikah, miras, savaş hukuku vs. yani islamın kendisi zaten dünya hayatını düzenlerken, biz dini dünya işine karıştırmayalım dersek işte orda s.o.s veriyoruz. çünkü ortada büyük bir çelişki var. kur'an ayetleri o kadar dünya işlerine karışıyor ve bunlara öyle yaptırımlar getiriyor ki, insanın bunu dünya işlerine karıştırmaması mümkün değil. olan dindarlara oluyor. din allah tanımayan adam olayı hafife alıyor, diğer tarafta adam öbür dünya korkusuyla ikilemde kalıyor.

laiklik başkasına ait bir elbiseydi ve bunu bize aynen giydirmeye kalktılar. oysa diğer kişinin bedeni bizimkiyle aynı değildi, elbise uymadı, uymayınca sağı solu patlamaya başladı, yama yaptıkça o yamalar sırıttı. laiklik türkiyeye gelirken keşke daha dikkatli davranılsaydı, hristiyan toplumla müslüman topluma laikliğin aynı katılıkta uygulanamayacağı bilinseydi iyiydi. kemalistler küfür etmezse görüşümü belirtmiş oldum.