bugün

din dışı bir hayatın kötü olduğunu kim söyledi götveren herif.
dinin olmadığı bir toplumda ne eksiliyor neler artıyor sayalım mı? en başta senin gibiler eksiliyor o bile yeter ulen cücük.
işte bu sebeple bu ülkede cuma kılınmaz aslında. ama napalım içimiz de rahat etmiyor... çünkü cuma kazanılmış bir hak ve bayramdır. müslümanlar kendi devletini Allah ın kanununu tatbik ederek kurarlar ve bunu her cuma kutlarlar.cuma namazı halifenin hakkıdır. halife kıldırır ya da onun atadığı vali kıldırır. Türkiye de ne şeriat var ne halife. biz neyi kılacağız şimdi merak konusu.
din işlerinin devlet işlerine karışmaması olarak cevaplansaydı kekelenmek zorunda kalınmıycak sorudur.
Aksine, laiklik dinin teminatıdır.
Eğri oturup doğru konuşmakta yarar var. Müslümanım müslüman bir ülkede yaşıyorum diyen biri laikliği yoktan yere savunmasın. Ha savunuyor mu o zaman ben müslümanım diye de naralar atmasın. Açık açık de ki benim inancım zayıf din min anlamam etmem her türlü laiklik baba dersin. Ama müslümanım imanlıyım diyen adamın laikliği savunmasının altında hiç tereddütsüz cahillik vardır.
Kabul etmek gerekir ki turk toplumunda zeka düzeyi degisken. Cogunluk belli kavramlari anlyacak kadar zeki degil. Burada yazanlari kastetmiyorum 80 milyonu kastediyorum.

Tarihi arka planı anlatsan anlamayacak dinler hakkında yeterli birikimi olmayan butun gunu kahvede pispirik oynyarak geciren adama tabiki diyeceksin ki bunlar laik yani dinsiz.

Sen de dindarsin ya gel oyunu bana ver ben de senin dinini yasamana imkan vereyim.

Bu adamin okumuş olani da alış veriş merkezinde artık mescid var diye devrim oldu sanıyor.

Bes on yila kalmaz elinde baska bir seyi de kalmayacak bu gidisle.
Ağır çomar beyanı.. reddedilmiştir. Evet
hoşlanmayanların sınırlarımızın hemen güneyindeki rakka kentine yerleşerek sıkıntılarını giderebilecekleri mini sorunsaldır. orada gayet güzel yaşatırlar size şeriat sistemini..

görsel
din dışı olan laiklik değil sekülerizmdir. Laiklik ise bugünkü kullanımda ortaya çıkan pasif laiklik üzerinden tanımlanmaktadır ve buna göre laiklik devletin dinlere eşit mesafede durup halka karışmamasıdır.
doğruluğu toplumun geniş kesimince benimsenmiş cümle.
doğruluğu izmir'de defalarca kanıtlanmış olandır.

(bkz: türkiyede en çok günah işlenen şehrin izmir olması)
(#16108235).
polis akademisi'nin başına getirilen gerici profesörün doğru tanımı.
evet laiklik toplumsal düzenin dinsel kurallara göre işlemediği bir hayat şekli.
ama şimdi kendisini o makamın başına atayanların kurduğu ikinci cumhuriyet rejiminde, her niyete yenen bir muz oldu.
(bkz: bsgçk) peygamberini örümceğin kurtardığı mağarada sıkışıp kalmış birinin sıçmığı.
Polis Akademisi Başkanlığı'na atanan Prof. Dr. Remzi Fındıklı'nın son kitabında yer alan sözdür.

yoruma katılıyorum. laikliği kendine göre tanımlayanlardan nefret ediyorum. arkadaşım laiklik dini 2. plana iten, insaların dinin emir ve yasaklarına değil, nefislerinin koydukları emir ve yasaklara uymasını ister.

http://www.radikal.com.tr...1093549&CategoryID=77

hele atatürk milliyetçiliği ile laikliği yan yana koydunmu tadından yenmez.
güncel Önemli Başlıklar