1. 1.
  yillardir anlatmaya calistigimiz seydir. hatta laiklik dini, din simsarlarindan, dinden nemalanan, dinci kopeklerden koruma amaci da guder.
  2 ... 3 tam 1 robot
 2. 2.
  bunu ışide sorsana delikanlı dedirtenzo.
  1 -1 ... yasusbi
 3. 3.
  adam doğru söylüyor beyler dağılalım lütfen.
  ... ateist dinci
 4. 4.
  aksine laiklik dinin direğidir.

  dinin kullanıldığı hiçbir şeyde saflıktan, iyilikten, temizlikten söz edemezsin. bugün türkiye laik bir devlet değil, din bütün kurumlara karışmış. herkes din sömürüsü yapıyor, dini duygulara göre oy veriliyor. bunu bilen siyasetçiler de dini temiz temiz yaşamak yerine şerefsiz emellerine alet etmeyi daha uygun görüyorlar.

  din ise dini duyguların kullanılarak, sömürülerek iş yapmayı yasaklar. laikliğin de amacı budur. dini duyguları, vicdani duyguları devlet işlerinden ayrı tutar. içinde ne yaşadığın seni ilgilendirir, bu özgürlük senindir. tıpkı islam'ın hoşgörü dini olduğunu savunmanızdaki neden gibi.
  1 ... drasniya prensi kheldar
 5. 5.
  gel de anlat bu yavşaklara.
  ... bengeldimbahargeldi
 6. 6.
  Kesinlikle katıldığın başlıktır.

  Lakin dini çıkarları için kullanmak isteyenlerin önündeki en büyük engeldir laiklik. O yüzdendir bu seviyesizce saldırıları.
  1 ... gemek
 7. 7.
  bütün dinler siyasidir, toplumu dönüştürmeyi amaçlarlar, yönetimde kendi etik değerlerinin, ahlaki normlarının dikkate alınmasını ve uygulanmasını talep ederler. dinleri tesbih çekmek zanneden taş kafalı laiklere duyurulur.
  2 ... yasusbi
 8. 8.
  öncelikle "laiklik" kisvesi altında dine olan düşmanlığını meşrulaştırma çabasında olanlara hatırlatılması gereken sözdür.

  laiklik "insanların inançlarını özgürce yaşamalarını" sağlayan bir olgudur.

  sen üniversiteye girmeye çalışan veya kamuda çalışmak isteyen türbanlı bir insana,

  "olmaz burası laik bir ülke" diyerek mani oluyorsan,

  esas o zaman senin inandığın laiklik kavramını sorgulaman gerekir.

  yoksa kimsenin laiklik ile bir alıp veremediği yok zaten.
  3 -3 ... aglama duvarinda gulesim geldi
 9. 9.
  Küçük beyinli, iq seviyesi ayakkabı numarasından küçük yavşakların anlamak istemedikleri.

  Fakat şu an devlet dine batmış durumda.
  ... kavalkemigylekavalcalankavalci
 10. 10.
  düşünme kapasitesi sınırlı olan insanların asla anlayamayacağı mevzudur. bakın bu sözlüğe geleli tam 8 ay oldu bazı insanlar hala daha aynı anda hem 5 vakit namaz kılmayı hem laik sistemi dolayısı ile atamızı sevmemizi sindiremedi. her tartışmada özel mesajlar yolu ile benim yarı yaşımdaki çocuklar ben ve benim gibilere "kafir" gibi çok sıkıntılı kelimeleri sıfatları kullanmaktan imtina etmiyorlar. sebebi de kula kulluk etme arzuları başka hiç bir şey değil..

  ısrar ile müslüman olan insanların laik olamayacağından dem vuruyorlar. çok basit bir şey soruyorum ve bugüne kadar onlarca yazar ile tartışmalarımız neticesinde alamadığım cevabı istiyorum. tamam şeriat gelsin dinin emri şeriat hükümleri ile yönetilmeyi ister veya emreder. peki kim uygulayacak şeriat hükümlerini ? bugün orta doğuda görüyoruz hepimiz eline biraz güç geçiren her insan canlı canlı kafa kesmeye tecavüz etmeye ve illegal yollara girmeye başlıyor. birde onlara halifelik verildiğini düşünsene.. nasıl olacak peki ? islam birliğini kurup halifelik makamına kim oturacak var mı öyle pisliğe bulaşmadan kalabilecek bir islam alimi vs. rte falan demeyin harbiden kalbinizi kırarım sadece sıfırlanan paraları uc uca ekleseniz istanbuldan ağrıya yol oluyor..
  5 ... mel mel bakan gibson