1. 1.
  (bkz: evliler de sever)
  1 -1 ... anise
 2. 2.
  mevcudiyeti kimi kisilerce olasi olan eylemdir. lakin "ahlaksizlik" yesil dusuncelilerin yapmak istedigi gibi laiklik ile ozdeslestirilmemelidir. zira ahlaksizligi savunmak "din" kisvesi altinda da yapilabilmektedir, ki bu durum bazi musluman ulkelerde ve bizim ulkemizde de oldukca yaygindir. tabi yurt disinda yillarini harcayip para biriktiren gurbetcilerin paralarini "faizsiz, helal kazanc" yalaniyla hortumlamak, cinsel acligi bastirmak icin tek eslilik yerine dort esliligi uygun gormek, ceza vermek adi altindan "suclu" bulunanlari vahsice oldurmek gibi davranislar ahlak disi olarak kabul edildigi surece.
  4 -1 ... oneydilan
 3. 3.
  (bkz: mutfak robotuyla seks yapmak)

  kahrolasıca laik robot şirketleri... beyaz eşya markaları...
  5 -1 ... bl
 4. 4.
  bir yandan "laikliğe bağlıyım" derken,
  diğer yandan "menfaatlerim uğruna papaz cübbesi bile giyerim" demektir.

  laikliğe bağlılık kisvesi altında döneklik yapmaktır, kaypaklık yapmaktır, dolayısı ile ahlaksızlığı savunmaktır.

  sözün özü aslında bu olguyu ifade edenlerin başlıca sorunu laikliği tanımamaktır, bilmemektir, biliyorlarsa bile salağa yatmaktır ya da kelimelerle oynamaktır.
  4 -1 ... gore gori chapa tipa rota hey
 5. 5.
  Din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması hangi ahlaksızlık kılıfının içine girer diye beyin fırtınası yapmama neden olan tespit. ahlaksızlıktan kasıt , kamu kurum ve kuruluşlarına başı kapalı girememekse, dinimi bana bırakın istediğim gibi yaşarım sıratta yalnız geçicem sizin mi tepenize binicem demekse , ancak bir kılıfa sokulabiliyor , o kılıf da biraz dar geliyor. laikliği savunan her insanın ahlaksız olma potansiyeli ne kadarsa , muhafazakar ve dinin gereklerini yerine getirdiğine inanan kişilerin de potansiyeli o kadardır. Ahlaksızlık sadece yiyişmek , sevişmek, gibi eylemleri barındırmaz içinde , o kadar küçük değil. olmamış bu tespit bir beden büyük emanet kıyafet gibi duruyor.
  8 ... invinoveritas
 6. 6.
  laikliğe nereden saldıracağını bilemeyen ve en son çokeşlilikten sayı yapmayan çalışan ama gerçekte ne dediğinin farkında olmayan kişi hezeyanıdır.
  adama sormazlar mı; "4 kadın ile evlenmek hangi laik ülke kanunlarında yazar" diye, sorarlar.
  (bkz: 4 1 den çoktur)

  yasak ilişkiyi mahalle baskısına karşı imam nikahı ile örten zihniyetten hiç bahsetmiyorum
  (bkz: ay ben gülerim)
  1 ... spectr
 7. 7.
  herkes laikliği dinsizlik, müslümanlığı sevmeyen bir ilke sanıyor. laiklik din ve devlet işlerini ayıran, dini duyguyla yargı sağlamamak amacıyla atatürk tarafından konulmuş bir ilkedir. laikliğin, müslümanlık karşıtlığı, hristi,yanlık sempatisi ve ahlaksızlık barındıran bir yanı yoktur.
  isteyen türbanını takar, ibadetini eder. Ama bunu devletin yasak koyduğu, sırf ilgi çekmek amacıyla takanlara karşı.
  O zaman dinciler de sağcı partilere yakın gözüküyor.
  bölücü teröristler devrimciyiz, solcuyuz hesabı onların arasına karışmış.
  atatürkün ilkelerine laf atmak saçma ve ağır bir hakarettir.
  ... amele spor
 8. 8.
  laikliği cübbeli ahmet hoca dan öğrenen bünyelerin rte jargonuyla yaptıkları müthiş analiz, sadece ahlaksızlık aldık nasıl olsa!
  2 -1 ... disco inferno
 9. 9.
  sağcı partilere oy vermiş yada bu düşünceyi benimsemiş insanların da neler yaptığını bilmeyip, ahlaksızlığı bir görüş veya ideolojiye eklemek isteyen insan söylemi. ahlaksızlığın diz boyu olduğu ve yaşamsal olarak çok özendikleri iran'a bakmalarını tavsiye ederim kendilerine. sonuç olarak ahlaksız ahlaksızlıktır, siyasi paylaşımla alakası yoktur.
  ... bohemian rhapsody
 10. 10.
  (bkz: tahran polis müdürünün 6 kadınla yatakta basılması)
  3 ... fantastikgenc