1. .
    hala laiklerle uğraşmaktan bıkmadınız mı tarzında verilecek karşılıktır.
    zira baydı artık bu tarz saçmalar.
    bunun yanında memleketim demokrasisinin son 19 yılında küçücük dağarcığımda bir takım cukka örneklerinin başında, sevgili reis-i cumhur ve saz arkadaşlarının kayıp trilyon davası, süleyman mercümek olayı, bosnaya toplanan yardımlar, özellikle dinci kesimin gurbetçileri soyup soğana çevirmesi ve en sonda ise deniz feneri gelir. son cukka olayını canum ülkemin canum mahkemeleri değil alman mahkemeleri onaylamıştır ayrıca. hani mahkemeler de laik ya. öyle kıçınız kaşınsa laikler deyip başlık açmayın hacılar. baydı artık. fena gaza geldim bir an ya. noluyo bana?
    1 ... bachus80
  2. .
    laikliğin bekçisiyiz derler, sonra çarşaflı bayan ararlar sırf gösteriş olsun diye. orda burda kuran'ı kerim kursları açacağız vaatleri verirler.
    bu işleri ak parti yapsaydı eğer, türkiye hakkında çok ciddi, endişe verici oyunlar dönüyor diye bas bas bağırırdı bu iki yüzlüler.
    2 ... secret1907
  3. .
    dinin bekçisiyiz deyip de malın gözüne vuranları rahatsız eden davranış.
    1 ... kitapkurdu
  4. .
    (bkz: chp)
    (bkz: kur an kursu açılımı)
    (bkz: çarşaf açılımı)
    2 ... stricken
  5. .
    (bkz: bekçi maaşı)
    1 ... yazarsam olay olur
  6. .
    (bkz: laikligin bekcisiyiz deyip mala vurmak)
    ... syme
  7. .
    mal varlıklarına yasayıs bicimlerine bakınca dogru olan onermedir, şeydir.
    harbiden de adamalar malın gözüne vuruyor dedirtendir ama ben demiyorum lakin sözlük formatına aykırı. *
    2 ... damdaki deli
  8. .
    laik olana götürmek serbest mi acaba diye sormaya icap eden durumdur.
    1 -1 ... aagresifbayan
  9. .
    akp yaptığı zaman duble komik olan eylem. (bkz: deniz feneri)
    1 -1 ... david addison
  10. .
    ayırt etmeden her laikliğin bekçisiyiz diyen kişilerin, kurumların yaptığı olay. atatürk'ün devrimlerini koruyoruz ayağına alttan alta malı götürmek ve malın gözüne vurmaktır. lakin bu millet uyanmıştır vesselam.
    1 -1 ... acz ve fakr