1. ?.
  kimsenin edemeceği anca yobazların yapabileceği eleştiri türüdür.
  5 -6 ... kurabiyecanavari
 2. ?.
  genelde hayatında okuğu kitap sayısı "bir" i geçmeyen. onu da anlamayan insanların yapmaya çalıştığı eylem olduğu için de ciddiye alınması gereksiz eylemdir.
  6 -1 ... aflterxosruanrgise
 3. ?.
  (bkz: bos bakiniz)

  milliyetçilige sayip sövmekten kat be kat zor olan eylemdir. milliyetçilere fasist yaftasi vuran zihniyet konu laiklige gelince bir anda takla atarlar. oysa ikisi de atatürk'ün ilkesidir. demokratik ülkelerde* bu konulari eleştirmek bir cüret değil siradan bir davranis olmalidir.

  (bkz: alti ok)
  6 -4 ... palta
 4. ?.
  anayasanın ilk 4 maddesini, yani değişmesi teklif dahi edilmeyecek bir maddesini eleştirmeye cüret etmektir. muhtemelen anayasaya muhalefetten hapis cezası ile noktalanır. pkk lıları özgürleştirmiş devlet, apo resimlerinin asılmasına ses çıkarmayan otorite, pkk lıların acısını iliklerinde hisseden belediye başkanına maaş veren devlet bu konuda çok duyarlıdır.

  (bkz: hey yavrum hey)
  5 -3 ... palta
 5. ?.
  laik devletten yana olan bireye laik birey denir. birey hem müslüman hem de laik olabilir bu durumda korkulacak bir şey yoktur. laiklik bir inanç sistemi değildir, bir ilkedir. tüm dinlerle birlikte yaşayabilir. isteyen eleştirir isteyen yeniden tanımlamaya falan çalışır kendi çapında ama değişmeyecek bir gerçek vardır ki türkiye cumhuriyeti devleti demokratik ve laik kalacaktır.
  5 -1 ... atipik
 6. ?.
  yapana veya yapabilene ödül olarak başbakanlık makamı,meclis başkanlığı,bakanlık ve bilimum yüksek mevkilerde iş imkanı vaad eden,gayet karlı ve çıkarlı hareket.
  2 -1 ... cultureshock
 7. ?.
  milliyetçilikle şovenizm ve faşizmi karıştıran zihniyetteki yazarların laik olan insanları aşağılık durumuna düşürmeye çalışan yararsız entrylerine gebe,sadece sözlükte değil devletin başında da bir çok cüretkar cacık malzemesinin katıldığı eylemdir. bu eylemde bulunanlar ne laiklik gibi anadolu'da bütünleştirici unsur olan ilkeyi ne de milliyetçilik yerine faşizmi,müslümanlık yerine şeriatçılığı yaşadıklarını anlamamışlardır.
  2 ... ucuncayir666
 8. ?.
  her şeyin eleştirilecek bir yanı olduğunu bilen kişilerin yapabileceği eylemdir. burada önemli olan eleştirirken saçmalamamak, gülünç duruma düşmemektir. laikliği eleştirenler içinde mantıklı bir sebebi olan görülmemiştir.
  2 -1 ... shakesbeer
 9. ?.
  (bkz: halt etmek)
  1 -2 ... ucuncayir666
 10. ?.
  eleştirilecek bir yönü bir kusuru bir mantıksızlığı varsa buyrunuz eleştiriniz efendim.. eleştirel yaklaşım mantıksal yaklaşımdır ama unutmayınız asla.. mantığınızı koruyunuz her daim.. 'aman ya banane ben bilmem onu bunu!' deyip işin içinden çıkmayınız..
  5 -1 ... sevgilioykuler