1. ?.
  kimsenin edemeceği anca yobazların yapabileceği eleştiri türüdür.
  5 -6 ... kurabiyecanavari
 2. ?.
  genelde hayatında okuğu kitap sayısı "bir" i geçmeyen. onu da anlamayan insanların yapmaya çalıştığı eylem olduğu için de ciddiye alınması gereksiz eylemdir.
  6 -1 ... aflterxosruanrgise
 3. ?.
  (bkz: bos bakiniz)

  milliyetçilige sayip sövmekten kat be kat zor olan eylemdir. milliyetçilere fasist yaftasi vuran zihniyet konu laiklige gelince bir anda takla atarlar. oysa ikisi de atatürk'ün ilkesidir. demokratik ülkelerde* bu konulari eleştirmek bir cüret değil siradan bir davranis olmalidir.

  (bkz: alti ok)
  6 -4 ... palta
 4. ?.
  anayasanın ilk 4 maddesini, yani değişmesi teklif dahi edilmeyecek bir maddesini eleştirmeye cüret etmektir. muhtemelen anayasaya muhalefetten hapis cezası ile noktalanır. pkk lıları özgürleştirmiş devlet, apo resimlerinin asılmasına ses çıkarmayan otorite, pkk lıların acısını iliklerinde hisseden belediye başkanına maaş veren devlet bu konuda çok duyarlıdır.

  (bkz: hey yavrum hey)
  5 -3 ... palta
 5. ?.
  yapana veya yapabilene ödül olarak başbakanlık makamı,meclis başkanlığı,bakanlık ve bilimum yüksek mevkilerde iş imkanı vaad eden,gayet karlı ve çıkarlı hareket.
  2 -1 ... cultureshock
 6. ?.
  milliyetçilikle şovenizm ve faşizmi karıştıran zihniyetteki yazarların laik olan insanları aşağılık durumuna düşürmeye çalışan yararsız entrylerine gebe,sadece sözlükte değil devletin başında da bir çok cüretkar cacık malzemesinin katıldığı eylemdir. bu eylemde bulunanlar ne laiklik gibi anadolu'da bütünleştirici unsur olan ilkeyi ne de milliyetçilik yerine faşizmi,müslümanlık yerine şeriatçılığı yaşadıklarını anlamamışlardır.
  2 ... ucuncayir666
 7. ?.
  her şeyin eleştirilecek bir yanı olduğunu bilen kişilerin yapabileceği eylemdir. burada önemli olan eleştirirken saçmalamamak, gülünç duruma düşmemektir. laikliği eleştirenler içinde mantıklı bir sebebi olan görülmemiştir.
  2 -1 ... shakesbeer
 8. ?.
  (bkz: halt etmek)
  1 -2 ... ucuncayir666
 9. ?.
  eleştirilecek bir yönü bir kusuru bir mantıksızlığı varsa buyrunuz eleştiriniz efendim.. eleştirel yaklaşım mantıksal yaklaşımdır ama unutmayınız asla.. mantığınızı koruyunuz her daim.. 'aman ya banane ben bilmem onu bunu!' deyip işin içinden çıkmayınız..
  5 -1 ... sevgilioykuler
 10. ?.
  insanca yaşamayı haketmeyen kişilerin yaptıkları,anlaşılması mümkün olmayan davranıştır.onlar bilmezler ki bu gün bu ülke suudi arabistan veya iran gibi katı bir rejime sahip değilse bunun sebebi atatürk ve onun ilkeleridir.
  laikliği tartışıyorsan,atatürk ilke ve devrimlerini tartışıyorsun demektir.bu ilke ve devrimleri tartışıyorsan ise bu ata'nı tartışıyorsun anlamına gelir ki böyle kişiler hakkında yorum yapmaya kalkarsam,entry silinir.o yüzden buraya bu kimselerin başbakanlarının dediği gibi "üç nokta koyuyorum" .onlar anlar nasılsa...
  2 -3 ... gothic evil