1. 1.
  faşistin bayrak taşıyanı, feriştahı. sorsan muhafazakar demokratım abi der.
  1 -1 ... sakin ve sampiyon
 2. 2.
  laiklik içinde diğer dinlere saygı duymayı barındırır bu kavram yobazlara çok uzak olduğu için pek ne olduğunu anlayamadan saldırırlar.
  ... ykolmak
 3. 3.
  Laiklik değil laikçilik sorun teşkil etmektedir. Israrla seküler islam vurgusu yapıp modernizm zırvalarıyla islam dininin içini boşaltma hezayanları yaşayan bu seküler kamalistler konu türban yahut islami bir kaide, duruş olunca bastırırlar yobaz, softa yaftasını... bu da laikçi iki yüzlülüğünün en somut akidesi olsa gerek.
  2 -1 ... oldummevlanagibi
 4. 4.
  LAiKLiK, devletin dine müdahale etme aracından başka bir şey değildir, şimdiye kadar böyle olmuştur.
  diyanet işleri başkanlığı resmi sitesinde tarihçesini anlatırken bile sürekli kıvırmaktadır.
  kim ne kadar kıvırırsa kıvırsın, laiklik eşittir dinsizliktir okey...
  2 ... redrack
 5. 5.
  atatürk'ün laiklik karşıtı, milli ve dinde reforma yönelik politikalarıyla laikliği yanlış tanıttığı kesimin olası daha da alevli laiklik düşmanı torunudur. atatürk'ü putlaştıran, eleştirilecek hataları olduğunu inkar eden çakma laik tayfa yüzünden millet laikliğe düşman oldu. kimlikte her doğanın nüfus cüzdanına islam yazılması, diyanet'in devlete bağlı olması, devlet eliyle dikte din reformları vb. berbat derece de laiklik karşıtı şeyleri görmeyenler bildiği yola devam edecek. kendisine kemalist diyen islam düşmanlığı ve bunun diktesini yaparak laikliğin anasını bellemesini saymıyorum bile. muhafazakar toplumundaki laiklik karşıtı yaşamı hiç saymıyorum.
  ... derin devlet genel muduru
 6. 6.
  diyanet olacaksa halka bağlı olmalıdır. isteyen, dileyen müslümanlar buraya girer. kontrolünü sağlar v.s. yine darbe döneminden kalma imam hatip liseleri ve bu dönemde açılan imam hatip ortaokulları falan ultra saçmalıktır. bildiğiniz şeriat sistemi bu. demokrasiyi laiklikten koparıp kıçıyla anlayanlar yine deli deli konuşmaya, sağa sola saldırmaya devam edecektir tabii ki. 18 yaşına gelince bir müslüman dilerse ilahiyat okur, ama diğerleri tamamen şeriat sistemine yönelik yapılanmalar. yani sadece radikal islam sisteminin egemen olduğu bir ülke bu. afganistan'dan farkı da yok. kimsenin bir kızın dini için kapanmasına, istediği zaman da açılmasına karışma hakkı yok. paşa paşa her kadının dini yaşam tarzına saygı duyacaksınız, onunla beraberken vs bir yerdeyken onun yaşam tarzını aşağılar konuşmaya hiçbir hakkınız yok.
  -2 ... derin devlet genel muduru
 7. 7.
  laiklik kavramının gerçek manasıylada , ülkemizde uygulanan şekliylede dine aykırı olduğunu bilen insan..

  Laiklik ülkemizde uygulanmıyodu.. çünkü devlet bireylerin dini inançlarına karışıyordu..Şu an günümüzde mevcut hükümet en fazla laiklik kavramını gerçekten uygular.. Islami sistemi getirmez..

  Tekrar laikliğe gelirsek; laiklik islamın karşısında bir sistemdir.. bizim dini yaşantımızı güvence altına almaz.. çünkü bizim dini yaşantımız sadece camiye gidip gelmekten ibaret değildir..Biz devlet sistemi olarakta Allah'ın emirlerine uymak isteriz.. Bu bizim imanımızın gereğidir.. Ve laiklik bunun karşısındadır..
  1 -1 ... irticai faaliyet yapan yobaz
 8. 8.
  Laikliğin kilisenin avrupada egemenliğini kırmak ve Ulus devlet temellerini atmak için olduğunu söylemeden olmaz bu yazı. O kadar laf etmissin haması edebiyat parcalatacagina yok laiklik söyle de böyle de. . Adama sormazlar mi madem Osmanlı da özgürlük var di da laiklige neden ihtiyaç duydun o zaman diye. Kaldı ki mühim mesele kavram dam ziyade onun nasıl algılandigi, içinin nasıl dolduruldugu, nasıl uygulandığı.. bak bakalim takın tarihine nasıl uygulanmis? Bizi bizden başka kimse bölme z merak etme.
  ... bicaybisigara
 9. 9.
  Yarın öbür gün dincilik yüzünden başı çok fena ağrıyacak be laikliğe sığınacak olan şerefsizdir.
  -5 ... taciturnn
 10. 10.
  içinden " iyi ki laiklik var da göte felan bakabiliyoruz " diyendir.
  1 -1 ... teflon