1. 1.
    kemalistlerin her fırsatta türk milletine hakaret etme geleneğini ataları olan mustafa kemal ve ismet paşa'dan alması olayıdır. bu başlık altında mustafa kemal ve ismet paşa'nın türk milletine hakaretlerini alıntılayacağız.

mustafa kemal'in millete serseri dediğini alıntılayacağımız kitabın ismi ''Atatürkün Söylev ve Demeçleri''. bu kitap devletin turizm bakanlığının neşrettiği bir kitaptır. yani devletin kendisi yayımlıyor, biz değil. biz sadece alıntı yapıyoruz;

”Arkadaşlar, kılıç ile fetih yapanlar, sabanla fetih yapanlara yenilmeye ve sonuçta yerlerini bırakmaya mecburdurlar. Nitekim Osmanlı saltanatı da böyle olmuştur. Bulgarlar, Sırplar,Macarlar,Romenler sabanlarına yapışmışlar, varlıklarını korumuşlar, kuvvetlenmişler; bizim milletimiz de BÖYLE FATiHLER’iN ARKASINDA SERSERiLiK ETMiŞ ve kendi ana yurdunda çalışmamış olmasından dolayı bir gün onlara yenilmiştir.''[1]

bak bak bak. hem millete serseri diyor, onu da geçtim. türk milletinin sırtını bulgarlar, sırplar, yunanlar yere getirmişmiş. asıl hakaret budur. ingiliz fransız rus dese hadi neyse.

mustafa kemal'in millete bir diğer hakaretini ismet inönü'nün oğlu erdal inönü paylaşıyor. kitabının ismi anılar ver düşünceler. bu kitapta mustafa kemal'in çanakkale savaşı zamanında madam corinne ile mektuplarını neşrediyor erdal inönü. paylaşıyoruz;

''görüyorsunuz ya madam, benim insanlarım şehit olmayı ararken de budalaca davranmıyorlar. peygamberimiz ne kadar bilgeymiş. ınsanların gerçek arzularını ne kadar iyi biliyormuş. **bana gelince, çok yazık ki, bu inanmış insanların, allah vergisi nitelikleri bende yok,** ama bu nitelikleri desteklemeyi de hiç ihmal etmiyorum.

çok **garip bulduğum** bir şey var. erkeklere huriler ve başka güzel eğlenceler vaat eden hazreti muhammed, kadınlar için hiçbir taahhüde girmiyor. bu duruma göre ölümden sonra erkekler, cennetteki kadınlara sahip olarak hoş vakit geçirirlerken, kadınların dayanılmaz hale düşecekleri anlaşılıyor. öyle değil mi?

gördüğünüz gibi madam, dağdağalı ve kanlı bir yaşama alıştıktan sonra da insan, cennet ve cehennemden söz etmek ve hatta **yüce tanrı’yı bile eleştirmek** için zaman bulabiliyor. madam, eğer tanrımızı eleştirerek günaha girmemi önlemek isterseniz, çarpışmalar dışında kalan zamanımı, hangi meşgaleyle geçirebileceğim konusunda lütfen bana yol gösteriniz.”[2]

emrindeki türk ordusunun şahadete koşa koşa gitmesiyle nasıl da dalga geçiyor atanız. ve bunun yanında dinle de dalga geçmeyi ihmal etmiyor. askerlerinin şehitliğe ne kadar teşne olduğunu belirtip ''bana gelince, bu nitelikler bende yok'' diyor. böyle bir insanı ''atatürk'' kabul ediyor insanlar. yazık.

son olarak mustafa kemal'in yaveri ismet inönü'nün de millete bir hakaretini paylaşıp kapatalım meseleyi. benim midem kaldırmıyor çünkü.

biliyorsunuz ismet inönü 1950 yılının 16 mayısında seçimlerde çok ağır bir hezimet alıyor. sandığa gömülüyor tabiri caizse. bu yenilgiyle 30 yıllık partisinin saltanatı son bulan ismet inönü, ankara'da ''nankör millet'' diye bağırıyor. bu söz meşhurdur.[3]

gördüğünüz gibi bugün kemalistlerin mütemadiyen millete hakaret etmesi seçim hezimetleriyle açıklanacak bir şey değildir. kemalizmin bu millete hakaret edip ona düşman olması, onların 90 yıllık değişmez politikasıdır.

Kaynaklar: [1] Atatürkün Söylev ve Demeçleri Türkiye iktisat Kongresi’ni Açış Söylevi izmir 17 Şubat 1923 (Altıncı paragraf)

[2] anılar ve düşünceler 3. cilt, erdal inönü, istanbul, 2001, sayfa 334

[3] boğaziçi üniversitesi atatürk enstitüsü, faik ahmet barutçu biyografisi
    8 -19 ... jeffrey dahmer
  2. 2.
    Sözlüğe geldiğimden beri yobazlar ve çomarlar kemalizmle uğraşıyor. Kemalizme ve atatürk'e hakaret ediyor. Yobazların yunanlılarla kol kola gezdiği ataları(!) da böyleydi ama Atatürk gerekeni yapmıştı.*
    7 -2 ... bay efendi
  3. 3.
    laikler kimseye sövmez.
    7 ... tarihcix
  4. 4.
    Atamız çok doğru şeyler yazmış her harfinin arkasındayım.
    9 -1 ... shizi
  5. 5.
    türk düşmanı devşirme rum dölü milletine sövüyorlarsa normaldir.
    2 -2 ... kavunvebira
  6. 6.
    sırplar bulgarlar yunanlılar hepsi bizi yenip bağımsız olmadılar mı ?

bu hakaret değil hakikattir.
    2 ... we did it
  7. 7.
    dünyanın en az yarısı laik.
    millete söven ortak ataları olduğunu düşünecek kafaya neyle ulaşıldığını merak ettim.
    yobazlara serbest olan marihuana mıydı?
    ... fanfan la tulipe
  8. 8.
    işlerine gelmeyen gerçekler anlatılınca yobazlar hemen "sövüyor! vurun, koman..." diye başlarlar.

şu geri zekalıya bir bakın. neymiş? sırplar, bulgarlar, yunanlar bizi ne zaman yenmiş?

şimdi bu cahile balkan savaşı'nı mı anlatsak? hani şu abdülhamit'in mahvettiği ve de abdülhamit döneminden kalma paşaların yönettiği ordumuzun çok kötü yenildiği savaşı?

sonra? atamız askerleriyle aynı inancı paylaşmıyormuş! yahu komutanın askerleriyle aynı inancı paylaşması lazım geldiği nerede yazıyor?
    ... rumeli71
  9. 9.
    Sosyal medyada görüyoruz, ne zaman kendilerinin onaylamadığı biri, bir fikir, bir olay paylaşılsa altında ana avrat sövenlerin profiline şöyle bir göz ucuyla baktığınızda gördüğünüz Osmanlı çakması bir aqpli çıkıyor.
    Laikler sövmez, fikrini belirtir çomar kardeş.
    3 -7 ... thelma
  10. 10.
    millete sövmek yok, sadece peygamberi rüyada gösteren terlik satanlara ve onlara biat edenlere sövmek var, onlar da "millet" diil- direkt gerizekalı.
    1 ... paganviodio