bugün

dün bir sanat galerisinin açılışında entel ve çağdaş insanların şarap eşliğinde türkiye de sanat ve sanatçı konusu üzerine derin mülahazalar yaptıktan sonra boğaz turu yapmaya niyetlenirken ayasofya nın önünde şahit oldukları müthiş andır.
yaklaşık kırk kişilik türbanlı bayanın bulunduğu gruba chp rozetli muhtemelen izmir laiklerinden çağdaş bir teyzenin gördüğü manzara karşısında dayanamayıp; 'laiklik elden gidiyor' diye serzenişi ve üzerinde atatürk resmi olan bayrağı onlara uzatarak çağdaşlık ve kadın özgürlüğü üzerine onlara bir şeyler anlatması ve grubun ağzı açık bir şekilde ne diyeceğini bilememesi insanın hayatı boyunca asla unutamayacağı bir ibretlik anıdır.
(bkz: menopoz laik teyze)
sübhanallah kardeş ibretlik bir paylaşım
(bkz: sübhanallah kardeş ibretlik paylaşım)
tüyleri diken diken eden ayardır. ben de birkaç kez tanık oldum bu chp kadın kolları terk teyzelerin ibretlik ayarlarına, titredim ve kendime geldim sonra.
kendi ayarsızlıklarını görmeden menepozun da etkisiyle başkalarına sataşan insanlardır. (bkz: beş para etmemek)
laik teyzemizin davranışı örnek alınacak bir konudur. ancak burada türbanlı laik ayrımı yapan ucuz insanları kınıyorum bir insan hem türbanlı hem laik olamaz mı hem türbanlı hem atatürkçü olamaz mı. nedir bu türbanlı düşmanlığı anlamadığım bir meseledir. bir insanın kapanmasını çekemeyen insanlar sözüm sizedir. bu ülkede sizler tarafından tutulmak ve sevilmek için olmadık yerlerini açsın mı bu insanlar... bu ülkenin bu zihniyetten kurtulması lazım bu ülkenin açık veya kapalı diye birbirini yemekten daha önemli yapılacak şeyleri var herkezin kendi inancına saygı duymak gerekir.