1. ?.
  imanın kimde olacağına karar verebilenlerin, islam dini üzerinden rant sağlamaya çalışan tiplerin düşünceleridir. laik olmayı dinsizlik, atatürk'e kalptan bağlı olmayı kitapsızlık sanarlar.
  3 ... bohemian rhapsody
 2. ?.
  (bkz: laikliği dinsizlik sanmak)
  3 ... umberto da silva junior
 3. ?.
  çok doğrudur. çünkü laik kişi şeriat'a karşıdır. şeriata karşı olan kişi de dinsizdir.

  peşin edit: şerit allah'ın kanunları demektir. güneşin doğudan doğması, batıdan batması, yağmur yağmasından tutun kulun gündelik hayatında yapmaması ya da yapnası gereken şeylere kadar geniş kapsamı vardır.

  zaten şeriate karşı gelen kişiler daha ibatdetlerle ilgili kısma gelmeden kafadan "güneş doğudan doğmasın, ay batmasın, yağmur yağmasın. ben bunlara karşıyım demiş olur. (gündelik kanunlarla ilgili görüşleri zaten malumumuzdur)
  5 -3 ... ankarakarakedisi
 4. ?.
  laikim demek gibi bir ironi içerisine girenlerin tutum ve söylemleriyle ister istemez oluşturdukları imajın kompleksinde kalarak aşamamak.
  ... prof
 5. ?.
  (bkz: her dinsizi laik sanmak) * *
  1 ... emptywords
 6. 1.
  (bkz: laisizm)
  ... savaskaradag
 7. 2.
  emin çolaşanın deşifre ettikten sonra gazeteden atılmasına sebep olan bir dergide yayınlanan düşüncedir. ne demişlerdi bir daha hatırlayalım:

  türkiyedeki laik-dinsizler = dinsizlik, halk düşmanlığı, fahişelik-ibnelik, ayyaşlık-hırsızlık, batıcılık-hayvanlık, vatan hainliği!

  ne kadar iğrenç bir şeymiş laik olmak baksanıza. * ** *.
  1 ... wicker park