bugün

çocukların üzerine bombalar yağdırılırken,
anneler dul bırakılırken,
babalar hapishanelere tıkanırken sebepsiz yere,

kısacası; insanlar öldürülürken sessiz kalan kesim.
yahu ne zaman filistin'de veya başka bir ülkede bir insanlık dramı yaşansa protesto eden, sitem eden muhafazakar kesim. ne zaman bir ülke acı çekse tavır koyan, mitingler düzenleyen ilk ve tek kesim yine muhafazakar kesim. acaba laikim ayağına insanlar insanlığını mı kaybediyor? hayır, liaklik din ile devlet işlerinin ayrılması demek sadece. ama insanlar laikliğe o kadar entegre olmuşlar ki yanlış anlamışlar olayı. insanlıklarını soyutlamışlar. işte, görüyoruz! nerede vicdanlı laik insanlar? görebiliyor muyuz meydanlarda? hayır. görebildiğimiz insan türü yine muhafazakar kesim insanı.

bu aynı şekilde darbe/cunta muhabbetinde de böyle. darbe planlarına sessiz kalınıyor. ülkedeki demokratik egemenliğin askeri vesayet ile kısıtlanması planlarına (hükümeti ve gülen'i bitirme operasyonu) sessiz kalıyorlar.

neden diye sordurtuyor velhasıl, neden?!
kendileri de aynı şeyleri yaptığı için olabilir bu duyarsızlık (bkz: diyarbakır cezaevi)
(bkz: taraftar desteği)
yobaz kesimin her daim atarlı olmasına karşın hiç bir davanın arkasında tutarlı duramaması.
tıpkı, islamî kesimin* filistin harici dramlara aynı hassasiyeti göstermemesi gibi bir orantısızlık örneğidir.
aynı müslümanların ırak ta öldürülen müslümanlara seyirci kalması durumudur.
KARŞIT SAFLARDA DURA DURA, YAN YANA DURMAYI UNUTAN MiLLETiN DRAMIDIR ASLINDA
AYNI DURUM ATATÜRKE SAYGI KONUSUNDA LAiK KESiMLE SAF TUTAMAYAN SOFU KESiM iÇiNDE GEÇERLiDiR.
SATRANÇ TAHTASINDAKi YERiNDEN KIMILDAMAYAMAYAN PiYONLARIN, UZANACAK ELE MUHTAÇ OLMASI DURUMUDUR NE YAZIK Ki.
DEĞERLERiNi, KAVGAYA VE STATÜKOYA PiYON EDEN HERKESiN UTANMASI GEREKEN DURUM.
ağzı ishal olmuş kişi söyleminin, götünden uydurduğu sikindirik söylem. a tabi ama haklısınız, o kadar şehit verilirken, doğuda o kadar aç insan varken filistin için kıçını yırtan, askerlere şehit mertebesini yakıştıramayıp, filistin de ölenler için yakıştıran kesim kadar suçlu laik kesim.
zamanında tayyip erdoğan'ın ülkenin her yerini israilliere satmasına seyirci kalan tayfa tarafından üretilen uydurmadır.
(bkz: sami ofer)

siyasette tutunacak dalı olmayıp gündemi sürekli gazze, israil eksenine çekip prim yapmaya çalışanların bu konuda söyleyecek hiç bir sözü yoktur.
sebep basittir, filistinliler uğruna Türk çocukları ölmesin diye, Türk kadınları dul kalmasın, Türk insanı ölmesin diye...

edit: ey duyarlı müslümanlar, Afrika'da katliamlar yapılırken neden sessizdiniz, onlar da insan değil mi? Buna sessiz kalan laik kesimi gene eleştirsenize, Hutu veya Tutsi kardeşlerimiz bize çok mu yabancı? Filistin'den ne farkları var?
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.