1. 1.
  laikliğin devletin dinlere karşı eşit mesafede durması olduğu belki tüm dünya için geçerli olandır ama türkiuye'de bambaşka bir kavramdır laiklik.laiklik ülkemizde bir din gibi bireylerin hayatın da yaşanır.Bağdat caddesinde yada etiler de bir kabarık sarı boyalı saçlı, koca camlı kahverengi christian dior gözlük takan bir teyzeye dinini sorsan sana laik olduğunu söyleyecektir.

  işte bu laikller belli yaşam alanlarına kapalı bir cemaat olarak yaşarlar laik olmayanların oralara girmesine izin vermezler:bu kapalı ve katı cemaat kurallarından biride laik olmayan ticari markaları kullanmamaktır.Aşağıdaki liste laiklerin laikliğinden emin olup gönül rahatlığıyla paralarını verdikleri kuruluşlardan bazılarını içerir;

  carrefour
  migros
  tansaş
  ikea
  boyner
  marks & spencer
  harvey nichols
  armani
  gucci
  zara
  christian dior
  shell
  bp
  opet
  range rover
  mercedes
  bmw
  hsbc
  fortis
  levi's
  nike
  adidas
  nokia
  pepsi
  coca cola
  mcdonald's
  burger king
  kfc
  red bull
  jack daniels
  absolut
  smirnoff
  miller
  carlsberg
  beck's
  amerikan hastanesi
  6 -7 ... abi bana yerversene
 2. 2.
  (bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)
  2 -2 ... totiman
 3. 3.
  (bkz: baslik sictim bez getirin)
  2 -2 ... yasasinakmayanrimel
 4. 4.
  (bkz: şaka mısın ironi mi yaptın)

  sanırım burada elitist kesimin ne hikmetse ulusalcı, solcu olduğu fikri verilmeye çalışılmış. Yani markalardan bunu anladım ben, bir nevi...
  2 ... zabalaynn
 5. 5.
  (bkz: laik dedin emperyalist çıktı)
  3 -1 ... sadik 2 dost 1 hayat 1 olum
 6. 6.
  nokia'nın yer alıp samsung ve sony ericsson'un yer almadığı liste.

  (bkz: alın bunu)
  ... onurude
 7. 7.
  hayal mahsulü kuruluşlar.

  neden hayal mahsulü peki? laikliği benimsemiş insan kişilik sahibidir, sürü psikolojisiyle hareket etmez. güdülmez. neye inanıp neye inanmayacağına hür iradesiyle karar verir, birilerinin işaretiyle iş yapmaz. bir yandan din iman, sancak bayrak edebiyatı yaparken, bir yandan emperyalistlerin kirli emellerine alet olmaz. dolayısıyla laik cemaat diye bir şey olmaz. olmayan cemaatin de bağlı kuruluşları da olmaz, bahçeli kuruluşları da olmaz.

  fazla uzattık galiba. sözün özü; yoktur böyle kuruluşlar. kişilik sahibi olamamış tarikat güdümlü beyinsizlerin ezikliklerini bastırmak amacıyla kıçlarından uydurdukları kuruluşlar diyelim biz bunlara.
  -1 ... oyuna devam
 8. 8.
  laikler olarak lanse edilen ve bazılarının kendileri gibi bir cemaat olarak göstermek istediği fakat aslında bu veya benzeri bir cemaat ilişkisi olmayan bir grubu amerika yanlılığı yapmakla ithaf etmek için düşünelen zevat.

  amerika'nın kimin arkasında; kimin amerikan'nın kucağında olduğunu anlamak için günlük gazeteler bakmak lazım.

  şayet yerli sermayedense kastımız en fazla tariş,eti,cumhuriyet falan filan gibi fettullah'ın oyununa gelmeden kendi yağında kavrulmaya çalışan gruplardan bahsedebiliriz. şayet böyle bir cemnaatse bile bunlar aidat almadıkları için bazen iflas da ediyolar. mecburen gazetelerini pahalı satmak zorunda kalıyolar.
  1 -1 ... xargn