bugün

bugune kadar got deliği ortada birini görmediğim için hiç laik olmadıgını dusundugum zırva. Gor acmak cıplaklık vs nedir arkadas? insanlar sadece pantolon yerine sort giyer gotu kapalıdır cıplakta degildir illa orko gibi carsafa mı sarınalım 40 derece sıcakta.
aslında havalar müsait olduğu sürece laik olmayan bir ülkede de kıçımızı açmalıyız.
ayrımcılığın lüzumu yok.
Kıçını açmaya niyetli olmanın esas olduğu, ortalıkta açmak abesse kuytuda da pekala açılabileceği ortadayken, bu niyette olmayan insanları yaftalayan ifadedir.

Damacanaya hallenmenizi mı demeli, asansör fanteziniz mi; alayınız sapıksınız işte!
Kıç açmanın laiklikle ne alakası var aq gerzek. Laikliği yanlış anlamışsın aç tekrar oku ve anlamaya çalış. isteyen kara çarşafa bürünür çıkar sokağa isteyen kıçını açıp minisini çeker ya da taytla dolaşır rahat bırakın milleti.
''madem 5 yaşındakileri henüz yasal olarak istismar edemiyoruz ve ölü karımızla cinsel ilişkiye giremiyoruz, o zaman hedefe ulaşana dek bok kusmalıyız'' tadında bir açıklama.
Laik bir ülkede yaşıyorsan ister götünü açarsın ister tesettürlü gezersin kimse karışamaz çünkü laiklik vicdan hürriyetidir lakin laik bir ülkede yaşamıyoruz.
eksi karma kasan troller sözlükten uçurulmalıdır.
ismen laik bir ülkede yaşıyor oluşumuz bizleri 3. Sınıf olmaktan alıkoymuyor ne yazık ki.

Laik bir ülkede burada yapılan trollükler, kadına yapılan hakaretler, Atatürk'e edilen küfürler hoş karşılanmazdı ve küfredenler bedelini öderdi.

Biz insanın insana saygı duymadığı ülkede yaşadığımız için, "bu milletin amına koyacağız" kafa yapısına sahip olanlar kazanıyor.
Cahil Çomar beyanıdır.
Açın amk!
Çalsın sazlar açılsın kıçlar.
Bana her türlü uyar.
dinin devlet işlerine alet edildiği bir ülkede bu durumu garipsemeyen vatandaşın sıradan bir düşüncesi. kavram karmaşası o kadar benimsetilmiştir ki; düşünemeyen bünye öğrendiğini uygular. din nedir, devletle neden alakası olmamalıdır, laiklik nedir... düşünmek lazım, konular bilinmiyorsa araştırmak lazım. kafayı kullanmak yormasın sizi hemen pes etmeyin canım.
sorun, istek; kıçını açmaksa bunu; laiklik gibi konuyla hiç de alakası olmayan bir temele dayandırmak ya da laikliği farklı boyuta çekmektir. alakaya maydonoz mu?, dereotu mu? hangisi. din ve devlet işlerini birbirinden ayırtmaktır laiklik. kıç açmakla, baş açmakla da alakası pek yoktur, olamazda..
(bkz: açın türkiye nin önünü)
genelde bu kıc bas acmayı cagdaslıkla pekistirirler ama bu da cuk diye oturmus. tabi yanlıs bir dusuncedir. bir taraftan laik devlet olacagız diye kıcımızı basımızı acarken obur yandan kendi özümüzü kaybediyoruz.
isteyen kapanır tamamen siyahlara bürünür, isteyen başını açar gezer, isteyen kıçını da açar. laik'lik sadece din ve devlet işlerinin birbirinden ayrı tutulmasıdır, her konuya din'i karıştırmamaktır. din sadece inanç meselesi olduğunu anlatmaktır. türban giyip giymeme uçsuz tartışma konusu olmakla beraber, kadınların kapanmasını allah emredip emretmemesi de uçsuz bir tartışma konusudur. sadece bunlar tercih meselesidir. isteyen istediğini yapmakta özgürdür. şu an gündemdeki tartışma konusu ise sadece üniversitelere türbanla girilememesidir. ancak insanlarımızın sokakta simsiyaha bürünmüş bir kadına yan gözle bakmasını kimse engelleyemez. modern bir ülkede yaşıyoruz ve siyaha bürünmek modernlikle alakası olmamakla beraber allah'ın da emiri değildir. * türbanda aynı şeydir ancak onun serbest, tercih meselesi olarak bırakılması daha uygundur diye düşünüyorum. türban giymeyen kadın dinsiz değildir. denize bikiniyle giren kızlarımızda günah işlememektedir.
(bkz: sözlükte yazıyorum o halde tespitte bulunmalıyım)
laiklik ile giyim tarzının nasıl alakalandırıldığını düşünmeme fakat ne kadar düşünsem de hiç bir noktaya varamamama neden olmuş, zamanımı çalmış slogandır.

laiklik en basit tanımıyla din kurallarının devlet yönetimine etkisinin engellenmesi, devletin tüm dinlere ve o dinleri temsil eden insanlara eşit mesafede durmasıdır.

bu yüzden kıç açmakla laiklik biribirinden bayağı alakasız şeylerdir. kıç açmak ancak batılılaşmaya çalışırken batının yozlaşmış davranışlarını taklit etmekle açıklanabilir.

*kızım o etek ne öyle? katil mi edecen beni?
-ama babaaaa. burası laik bir ülke.
*?\!'

yok valla. hiç alaka kuramadım.

edit: belki şöyle bir alaka kurulabilir; iran'daki gibi ülke yönetimi belli bir dini grubun oligarşisi şekline dönüşür ve insanlar (özellikle bayanlar) kapanmaya zorlanabilir. ama kimsenin kimseyi kıçını açmaya zorlayacağını sanmıyorum.

edit2: gündemi mükemmel! takip eden arkadaşlarca uyarlıdım. meğer iran türkiye'den daha medeniymiş.

edit3: neden hala kötüleniyor bu entry? anlamadım. ne diyorum ben? laikliğin tanımını yapıyorum ve laiklikle giyim tarzının doğrudan alakalı olmadığını söylüyorum. bunda insanları rahatsız eden nedir?

evet biliyorum aslında. bazı iran ve iran rejimi sevdalılarının gücüne gitmiştir mutlaka.
bir geminin hatıra defterinden..

-kaptan güverte temiz, ne emrediyosunuz?
-laik bir ülkenin karasularına giriyoruz, açın geminin kıçını.
sessiz sedasız benimsetilmeye çalışan çarpık görüşün yazıyla somutlaşmış hali. Allah'tan 1. entry başlığın içeriğine ayar verir nitelikte. şöyle birşey yazsaydı da pek şaşmazdım doğrusu: "burası laik bir ülke kıçını açmadan okula giremezsin". şaşmazdım çünkü biz laikliğin anlamını açılmak zanneden hukuki tabular devletinde yaşıyoruz.
(bkz: laiklik)
(bkz: kıç açmak)
(bkz: hönnkkk)
(bkz: müslüman bir ülkede yaşıyorsak kapanmalıyız)
(bkz: allah kadınların çarşaf giymesini isteseydi yatak olarak yaratırdı)
laikliğin kasten ya da cahillikten dolayı yanlış yorumlanmasıdır.
(bkz: başını açsan yeter)
pınar altuğ un sevgililerini, kocasını aldatarak devrimci ilan edildiği bir ülkede elbetteki kıçınızı açarak da laik olabilirsiniz.
laikliğin ne olduğunu anlamamış veya anlamak istemeyen inancın sakal boyutuyla ölçülmeyeceğini anlamamış insan serzenişi, deyişi, hernesiyse... atayı hala tanıyamamışız ona yanarım.
önemli not: "r" harfi başlığı açabilmel için feda edilmiştir.