1. ?.
  Anti laik din istirmarcıları tarafından dinin sömürülmesi sonucu kurulan başbelası kafa karıştıran cümlelerden birisi
  1 -1 ... gencturk34
 2. ?.
  iran da nasıl türban takmak mecburi ise böyle bir felsefe ile ancak eleştirdiğimiz yerden yere vurduğumuz irana benzemiş oluruz.

  geçtiğimiz günlerde danıştayımız türbanın yolda takılmasıyla ilgili yanlış bir karar vererek iran olmamız yolunda sıkı bir adım atmıştır zaten.
  5 -2 ... palta
 3. ?.
  (bkz: laik bir ülkede yaşıyorsak kıçımızı açmalıyız)

  laiklik başörtüsü takılsın takılmasın demek değil. hala anlayamamışız atayı yazık bize.
  11 -2 ... karga
 4. ?.
  (bkz: laiklik ile dinsizligi birbirine karistirma)
  1 -1 ... cell-im
 5. ?.
  din ile devlet işlerinin birbirinden ayrılmasının bütün ülkelerde %100 gelişimi sağladığı düşünülürse mutlaka uygulanması gereken yöntemdir.ülkeye yazıktır.din mevzuları siyasetin önüne geçmektedir.millet uzaya çıkarken biz hala hurafeleri tartışmaktayız.
  1 -2 ... hakande84
 6. ?.
  böylesi bir gerekircilik kimlerin ihtiyaçlarına göre belirlenir, sorusu akla geliyor. baş açmayla ilericiliğin eş tutulmasının da yanlış bir ön kabul olduğunu bilmek gerek. dinin gerekleriyle politikanın gereklerini tersyüz edenlerin milletin başına ördüğü bir sorundan kaynaklanıyor böyle bir yarı-sakat algı sanırım.

  özgürlük gerekliliğin tanınmasıdır.
  ... zibende
 7. ?.
  (bkz: saçmalardan seçmeler)
  1 ... rigsmaer
 8. ?.
  hala insanların inançlarına saygı göstermeyi öğrenememiş, özgürlüğü sadece inançlara istediği gibi küfür edebilme olarak anlayan, ülkedeki huzur ortamından gayet rahatsız, cahil, yasakçı zihniyetin her zaman ürettiği nanelerden bir demet.
  5 ... hayati tehlike
 9. ?.
  dünyanın en saçma lafı demokrasiden nasibini alamamak...insanların kendi fikrine karışıp insan haklarını çiğneme...sonrasından gelecek laf islam türkiye topraklarından kalkmalıdır olacaktır...dikkat edilmeli...
  -1 ... ben hakimim masum bey0
 10. ?.
  laik olmak açılıp coşmak diildir herşeyin aşırısı yobazlıktır bırakalım bunları...öncelikle kafaların içi açılmalı
  ... gecesi