bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    laikliğin ne olduğunu anlamamış veya anlamak istemeyen inancın sakal boyutuyla ölçülmeyeceğini anlamamış insan serzenişi, deyişi, hernesiyse... atayı hala tanıyamamışız ona yanarım.
    önemli not: "r" harfi başlığı açabilmel için feda edilmiştir.
    9 -7 ... karga
  2. 2.
    pınar altuğ un sevgililerini, kocasını aldatarak devrimci ilan edildiği bir ülkede elbetteki kıçınızı açarak da laik olabilirsiniz.
    8 -6 ... aksak tirtil
  3. 3.
    (bkz: başını açsan yeter)
    11 -7 ... la psychopathe
  4. 4.
    laikliğin kasten ya da cahillikten dolayı yanlış yorumlanmasıdır.
    5 -3 ... kutupsal form
  5. 5.
    (bkz: müslüman bir ülkede yaşıyorsak kapanmalıyız)
    (bkz: allah kadınların çarşaf giymesini isteseydi yatak olarak yaratırdı)
    6 -8 ... bahdeniz
  6. 6.
    (bkz: laiklik)
    (bkz: kıç açmak)
    (bkz: hönnkkk)
    1 -2 ... no promise
  7. 7.
    sessiz sedasız benimsetilmeye çalışan çarpık görüşün yazıyla somutlaşmış hali. Allah'tan 1. entry başlığın içeriğine ayar verir nitelikte. şöyle birşey yazsaydı da pek şaşmazdım doğrusu: "burası laik bir ülke kıçını açmadan okula giremezsin". şaşmazdım çünkü biz laikliğin anlamını açılmak zanneden hukuki tabular devletinde yaşıyoruz.
    3 -1 ... leoking
  8. 8.
    bir geminin hatıra defterinden..

-kaptan güverte temiz, ne emrediyosunuz?
    -laik bir ülkenin karasularına giriyoruz, açın geminin kıçını.
    4 -2 ... indoor rain
  9. 9.
    laiklik ile giyim tarzının nasıl alakalandırıldığını düşünmeme fakat ne kadar düşünsem de hiç bir noktaya varamamama neden olmuş, zamanımı çalmış slogandır.

laiklik en basit tanımıyla din kurallarının devlet yönetimine etkisinin engellenmesi, devletin tüm dinlere ve o dinleri temsil eden insanlara eşit mesafede durmasıdır.

bu yüzden kıç açmakla laiklik biribirinden bayağı alakasız şeylerdir. kıç açmak ancak batılılaşmaya çalışırken batının yozlaşmış davranışlarını taklit etmekle açıklanabilir.

*kızım o etek ne öyle? katil mi edecen beni?
    -ama babaaaa. burası laik bir ülke.
    *?\!'

yok valla. hiç alaka kuramadım.

edit: belki şöyle bir alaka kurulabilir; iran'daki gibi ülke yönetimi belli bir dini grubun oligarşisi şekline dönüşür ve insanlar (özellikle bayanlar) kapanmaya zorlanabilir. ama kimsenin kimseyi kıçını açmaya zorlayacağını sanmıyorum.

edit2: gündemi mükemmel! takip eden arkadaşlarca uyarlıdım. meğer iran türkiye'den daha medeniymiş.

edit3: neden hala kötüleniyor bu entry? anlamadım. ne diyorum ben? laikliğin tanımını yapıyorum ve laiklikle giyim tarzının doğrudan alakalı olmadığını söylüyorum. bunda insanları rahatsız eden nedir?

evet biliyorum aslında. bazı iran ve iran rejimi sevdalılarının gücüne gitmiştir mutlaka.
    2 -3 ... nokia şarzı
  10. 10.
    (bkz: sözlükte yazıyorum o halde tespitte bulunmalıyım)
    ... kisil