1. 1.
  fare olmayan ayrı tür.sıçan bu sıçan. fareyle alakası yok. kemirgenlik dışında...
  2 ... karga
 2. 2.
  büyüklük olarak kedi yavrusundan hallice olan bir hayvandır.belki bir dobermandan korkmazsınız ama bu lağım faresi denen hayvani büyüklükteki hayvanla aniden gözgöze gelmek altınıza pislemenize neden olabilir.kedi büyüklüğünde olanlarına obez lağım faresi denir.bunlar sizi görünce diğerleri gibi kaçmazlar. aşırı kilolarından dolayı koşamazlar. sadece arkasını dönüp yavaş yavaş uzaklaşırken, ağır abi gibi 'cık cık cık bu insan hayvanı da nerden çıktı lan' derler içinden. bu hayvanların alaturka tuvaletlerden dışarı çıkmasını önlemek için wc matik denen bir alet icat edilmiştir -ki bana göre yetersiz kalmıştır. wc matiğin, gel zaman git zaman yediği dışkı darbelerinden dolayı ağzının yayı gevşemekte ve lağım faresi denen canavarın tırnakları ile kutu kola açar gibi dışarı çıkmasına sebebiyet vermektedir.lağım faresi denen hayvan evladı kolay kolay gebermez gebertemezsiniz. o kadar ürpertir ki sizi o deliğe dinamit sokup evinizi bile havaya uçuracak kadar çıldırtır - ki gerçek hayatta yaşanmıştır abd'de. lağım faresi denen hayvanoğlu hayvan ile ansızın karşılaşırsanız üstüne gitmeyin köşeye sıkıştırmayın öldürmekle tehdit etmeyin. kıpırdamadan durduğunuzda o zaten sizden uzaklaşacaktır.ölü taklidi yaparsam bana bi şey yapmaz diyerek olayı abartmayın ama. yere yattığınız anda bilumum sivri yerlerinizden kemirmeye başlayacaktır. lağım faresi denen o.çocuğu, alafranga tuvaletlerden dışarı pek çıkamaz.o kıvrımlı eğimli bükümlü kanalı geçmesi neredeyse imkansızdır.
  4 ... e fe
 3. 3.
  antalya da bir dönem fink ataraktan kedileri korkutup kaçıran kemirgenler.
  o kuyrukları yok mu ole upuzun? ıyyyy.
  4 ... dancing in the moonlight
 4. 4.
  Kuyruğu hariç 18-25 cm boyunda ve 200-600g ağırlığında, küt burunlu, kulağı ve gözü küçük, kaba tüyleri kahverengi siyah, karın bölgesi gri beyaz arası bir renkte olan, daha çok kanalizasyon sisteminde, binaların bodrum veya alt katlarında yaşayan bir tür fare.
  ... dabaddah
 5. 5.
  (bkz: lağım cücesi)
  -1 ... sweet leaf
 6. 6.
  iğrenç ötesi, hastalık yayan yaratıklardır. tek faydaları kanalizasyon borularında gezmeleri yüzünden tıkanıkları önler. şıkıştığında kediye saldıranları vardır, hatta insana hırıldayarak karşı koyanları bile görülmüştür. Lakin köpekler karşısında kaçmaktan başka hiçbir şansları yoktur. Köpekler cart diye ısırır bırakırlar *.
  1 ... tinnitus
 7. 7.
  çok sevgili uludağ sözlük yazarlarını korkutmak istemem ama gözümle görmesem inanmayacağım bir olayı aktarmayı kendime misyon edinmiş durumdayım; eski yapıdaki binaların sahip olduğu kanalizasyon boruları aslında pürüzsüz olup zamanla 20 yıllık bir süreçte tırtırlı bir hal almakta imiş. söz konusu bu borular fareler içinde dayanılmaz bir tırmanma şeridi sağlayarak kanalizasyondan daha zengin olan evlere girebilmeleri için bir fırsat oluşturmuşlardır. ve dün itibariyle 5. kattaki bir evin klozetinde görmüş olduğum bu fare bugün 9.kata bütün saldırılara rağmen * hala daha varlığını sürdürerek tüm binanın tam anlamıyla büyük bir göt korkusu yaşamasına sebebiyet vermektedir.

  şahsımca bu fare, sürdürdüğü bu çetin mücadelesi sebebiyle yaşamayı hak etmekte. ama insanoğlu işte...
  2 -1 ... ekmek arasi
 8. 8.
  tuvaletin içinden çıkıpda dışarıya sıçan terbiyesiz hayvandır.
  -1 ... biliqnamyturqan