bugün

en iyi yaptığım şey iki gözüm önüme aksın bugüne kadar sanalda hiç kimse bana laf koyamadı ekşi sözlükte edorin diye bir kız var takıştık belamı sikti. kız çekik gözlüymüş o günden sonra bu moğol bozmalarına karşı hep tetikteyim.
erdener abi Karizmasinin uzagindan bile gecememe halidir.
Kıskanma dürtüsünün getirdiği aşırı ego.
insanların açığı ile dalga geçmek - ancak böyle öğrenmiş olacak açık vermemeyi...
laf ye adam ol; laf yedirt - adam olmuşsun demektir...
(bkz: büzüklük belirtileri)
lafın çapına ve lafı yiyen şahsiyetin kapasitesine bağlı bir olgudur.**
(bkz: eziklik belirtileri)
(bkz: ben sana laf sokamazsın demedim adam olamazsın)
retorigin* duzgun dusuncedeki* yerinin, susten oteye gecemeyeceginin farkinda olmamaktir. (bkz: sikisinca isi bel altina vurmak)la amacaoludurlar. ancak bu durumda, kisi daha koseye sikismadigi icin, nisbeten rahattir. bi punduna getirip laf sokabilirse, hele de bi kelime oyunu felan yapabildiyse, birden boyu sanki uzayiverir, biraz daha kasila kasila oturmaya baslar, ehehehe diye de sacma bir gulumseme takinir kendisine yakistigini dusunerek. uzaktan mutevazi gozuken bir tebessumle yanlarindan caktirmadan uzaklasmak gerekir bunlarin..
laf yiyince adam oldugu sanan insanlara gerekli insanların* ilginc sanrısı.*
sözlük ortamında olmayan durumdur. olanı için (bkz: ayar vermek)
gercek hayatta cok rastlanılan, sozluk gibi sanal ortamlarda ise ayyuka cıkan bir durumdur. insanların kendi ezikliklerini kapamak icin basvurdukları bir yol olan laf sokma eyleminden sonra rahatlaması ve laf soktugu insanın cevap veremeyecegi dusuncesiyle gevsemesi halidir.
oysa ki bu tipler sozlugu sirk zannedip maymunluk yapmaktadırlar.