bugün

karsısındaki hoşlandığı kişiye duyduğu güzel hisleri ifade edemeyip tezat şekilde ilgisini belli etme durumu. ama paranoyak bir tutumla her laf sokan ve dalaşan kişiyi hoslanıyormus gibi düşünme rizikosu tasır.
*leyla hava ne güzel, hele şu ağaçlar..

+bir yerine girsin o ağaçlar tonguç..

*efendim?

+zıttt erenköy..
hoşlanılan kişi inatçı ve havalıysa yapılacak olandır. kendi silahıyla vurup etkisiz hale getirmektir. tüm savunmasını yıkıp, çektirdiklerini kendisine yaşatıp süründürmektir. intikam değil güç gösterisidir ama sonuçta iki yürek birleşir.
iki türlü olması da muhtemeldir:
hoşlanan kişi aşırı gururluysa olan biten hadisedir.
duygularını ifade etmesi öğretilmemiş yada yanlış öğretilmiş de olabilir.
doğru bir önermedir. keza başarılı olma ihtimali hiç de az olmayan bir metodtur.

-aferin genç doğru yoldasın...
*ama abi kız tokadı bastı.
-ulan kız sana pas atmış işte!
*ne pası abi?
-ah bu gençler anlamazlar ki...
*abi tokadı yedik diyorummmm daha ne olacak?
-kız sana verecek oğlum belli..
*ne verecek?
-hatıra defterini verecek! ne olacak ulan?
*tamam abi şimdi ben napayım?
-git sen de ona şaka yollu tokadı bas. güçlü erkek, maço erkek imajı ver. sallama.. ne öyle centilmenlik falan yok centilmenlik falan karı milleti ağzını açtı mı der "kadın-erkek eşit" diye, al işte eşitlik. o sana tokadı bastı mı? sen de ona basacan.. eşitlikse bu da eşitlik.
*haklısın abi
-haklıyım tabi.
sözlüğümüzde "ayar vermek" olarak icra edildiğine şahit olunan metottur.
gorunen o ki kadınlar acıkca zeki erkeklerden hoslanıyor, erkek olarak dalasma kısmında zekanızı ispatlayabilirseniz ne ala, yok ispatlayamıyorsanız hanzolugunu ispat etmeniz en buyuk olasılıktır:)
ayar verilen insanın yazara aşık olması durumunu doğurur.
en dengesizi ise, sevdiğin insana sevdiğini söylemezsin kıza yapmadığını bırakmazsan kızın sana uyuz olmasını sağlarsın. ne alakadır.
küçükken hoşlandıkları kızın saçını çekerek ilgilerini belli eden insanların dışa vurumudur. saldirmak suretiyle öz güvenini kaybettirdiği kıza kendini yamamak şeklinde vukuu bulur. ama kız az biraz zeki çıkarsa göt olmak suretiyle işi çirkefliğe dökebilir erkek milleti.
16-22 yaş arasında gezen gençlerin arkadaşlık kurma yollarından biridir. sevimli , bıcı bıcı bi yoldur. zeka ve olgunluktan yoksun ama saflık , gurur ve ego ile sırılsıklamdır.
An itibaren yaşadığım olaydır.

x kişisi hanımefendi olup, sınıf grubumuzda hanım hanımcık takılmaktadır.

x - Arkadaşlar, Matematik II dersi final hangi konulardan çıkacak acaba ?

tupcu : Hepsinden.

x - Hepsinden çıkacağını nasıl tahmin edemedim, yüksek zekanız beni şaşırttı doğrusu...

tupcu : Herkes, şaşırdığı olguya muhtaçtır.

x - Ciddiyetsizlik ne zamandan beri olgu oldu ?

tupcu : ciddiyetsizliği olgu gibi algılamak bir tarafa, popülist görünme çabalarınız beni derinden etkiliyor hanımefendi.

ve sınıf dumur.
Kendini ifade edecek fırsatı bulamayınca denenen yoldur laf sokmak ve dalaşmak. akıldan cikaramayinca oluyor boyle. misal sevgilinle konusamadigin zaman da bir tartışma çıkarıp konuşmaya calisirsin, iyi de gelir insana. konuşayım da nasıl olursa olsun der.

kalbiniz, ne muhteşem bir kusur.