bugün

abd nin öldürdüğünü açıkladığı usame bin ladin in isteği neydi sorusudur. amacı cihad mıydı? bu cihad kararını nasıl niye aldı? söylendiğine göre kuleleri bombalayınca ne elde etmiş oldu sorularıdır.
küllerimi denize gömün...
bir amacı yoktur. onun amacını amerika belirlemiştir.

'müslümanları terörist olarak göster'.
(bkz: anan zaaa xd xd)

edit: soru kalıbında başlık açmak, formata aykırı fiildir. bunun arkasındaki akıl ise, forum ve sözlük arasındaki kalın çizginin ihlalini önlemektir. içeriğe gelirsek, yukarıdaki über bakınızın sebebi olayı vurgulamaktı. bu yüzden inci sözlük bakınızını protesto etmek için, beni eksileyen sözlük konsepti sevicisine kafam girsin.
teşekkür ederim.

'' cihat eden birisi miydi, terörist miydi '' ne lan! ona göre süt, bana göre çikolata. sosyolojik olaylar mekandan bağımsız değerlendirilemez bağlamında olayı açarak, orantısız güç kullanmak istemiyorum.
onun için anlayacağınız dilden şöyle diyeyim, tevratınızı s.kerim akıllı olun!
soğuk savaş yıllarında sovyetler'e karşı abd'nin kendisini kullandığını tüm dünyaya göstermek.

başarılı da oldu rahmetli...
benim anlamadığım bu yaşadığımız hayat daha önce de entrylerimden birinde de bahsettiğim gibi bir bilgisayar oyunu mu da yaşayan birisini bir oyuncu gibi gösterip çeşitli planlar yapmak ve öldürmek ve öldürdüğünü açıklamak gibi şeyler yaşansın. bahsettiğimiz kişiler gerçek ve şu an yaşadığımız hayat gerçek. bunların oyun olması için ladin in de öldürülmemiş olması gerekiyor. öldürülmediyse ladin e benzeyen birinin cesedini mi çıkaracaklar yakın bir zamanda?
bunları boşver.. ladin diye birisinin yaşamış gerçek bir kişi olduğunu biliyoruz. bu kişinin hayattaki amacı neydi? bir terörist miydi cihad eden biri mi?..
kafatasçı- putperest yapının müslümanları kötü görmesini sağlamak.

bdp nin devlet dairelerini molotoflayıp kürtleri kötü gösterme çabası.

burda baktığımızda yapılanlar kime yarıyor.

ladinin yaptığı amerikaya(petrol zengini olmak)

bdp nin yaptığı mhp ye.