bugün

+ hanım maaşı aldım, 550 milyon.
- güzel
+ 150 milyondan 3 tane tişört bir de mendil aldım lacoste'tan bitti ama.
- kaliteli kocam benim. ağzına sıçayım kocacım senin.

edit: ağzına sıçayım yerinde daha ağza oturan bir küfür vardı. entryi o yüzden silinince değiştirmek zorunda kaldık. haliyle bir boka benzemiyor şu anki hali. artık kafanıza göre bir küfür koyun oraya. hayal gücü mirim.

eneee başlık başa kalmış.
maddi durumu iyi olmayan insanların kalitesiz olduğunu, ye kürküm ye mantığıyla hareket eden insan çeşidi düşüncesine sahip olanların tasvip etmeyeceği durum **
lacoste giyinmek yerine pazardan giyinmek, insanın kendine yakışanı giymesidir.
pazardan lacoste giyinmenin mümkün olduğu zamanımızda pek de önemli değildir.
- gene ne var avni?
*yok bişi nurbanu
-ne sırıtıyon avni
*bugün bende bi değişiklik farketmedin mi ?
-ne değişikliği be
*bak etikete,ne yazıyo
-lacoste
*yani
-yani ne avni
*kalite insan oldum nurbanu
-senin kaliteni s.kiyim avni
ah komünizm gelse de herkes " kaliteli insan" olsa diye düşünenlerin çok olduğu vakit artık problem olmaktan çıkacak toplumsal sorunumuz.ki şunu da hatırlatayım lacoste dediğiniz de türkiyede üretilip kilosu 3 milyona fransaya satılan bir markadır yani.ama büyük markalar küçükleri bilnçli bi şekilde dandikleşmeye zorlamaktalar.bu yüzden de bu durumdayız.

ama bu yaptıklarının komünist temeli oluşturduğunun farkında bile değiller ne yazık...

(bkz: nihaha komünistler gelicek hepimiz skicek)
(bkz: lacoste giyip ac yatan kaliteli mallar)
evet. çok mal insanlardır. bi düşün! gidip pazardan giyiniyorlar. ne kadar da aptallar. şimdi bunlar bide halk ekmek kuyruğunda bekliyordur. Şimdi bunlar biraz daha para biriktiyim diye aynı ayakkabıyı yıllarca giyiyordur. çok mal bunlar çok.

(bkz: seri saçmalayan ibne)
türkiyenin %80 den fazlasının yaptığı olaydır.
(bkz: lacoste giyinmek)**

sen lacoste giyin ben sonra giyinirim
hadiii lacoste giyin geç kaldık
lacoste giyinmek diye buna derim süper...gibi olmuş yani olmamış anladikos cicim? uyyy kafam bi dünya. saygılar.
Yurdumun bir güzelliği olan insanın her marka ve her cins ürünün bir benzerini* çarşı, pazar, bakkal, çakkal gibi yerlerde rahatlıkla bulabileceğinden Türkiye'nin durumuna uygun bir harekettir.

insanlar "lacoste" yerine "laposte" marka gömlekler, nike yerine mike markalı ayakkabı alabilmekte, "sony" yerine "somy" foto aparatlar bile kullanabilmektedir.

(bkz: Yaratıcı Türkiye m)

(bkz: adidas-madidas)
tercih meselesidir. anlam aranmamalıdır.
başlığı açan yazara selam eder nacizane fikirlerimi söylemeyi borç bilirim.anladığım kadarıyla bir tişörte milyonlarca para yatıracak kadar parası,*olmayıp kaliteli olan insan yoktur.kişinin cebi doldukça kalitesi artmaktamıdır yoksa?yani para ile kalite doğru orantılımıdır?.ne dersin?

hayır hayır...pazardan aldığı gömleği yırtılana kadar giyip fevkalade kaliteli insanlarımız var .bu anlamda bu tezi çürütüyorum siz ne derseniz deyin.
kişinin ekonomik durumuna göre yapıtığı eylemdir. zira herkes lacostegiyemiyor bu devir de.
parasının %90'ının cebinde kalmasının en güzel yollarıdan biri.
(bkz: bi salvatore di stefano vardı noldu ona)
eğer bunu yapmak bir salaklık neticesiyse buyrun ;
(bkz: o hikayede ki mal benim)
paramız mi var lacoste giyelim
tipimiz mi var kızla gezelim
en iyisi biz maça gidelim
maça gidelim, maça gidelim
(bkz: ankaragücü) *
(bkz: kendi ipini kendin çek)
(bkz: cehennem tanrisi)
(bkz: ayarlanmış insan)
gayet doğal birşeydir.insanın neyle mutluysa onu yapmasıyla alakalıda olabilir.
yıllar önce türkiyede satılan taklit la coste ların, la coste firması tarafından yapılan bir araştırmada kendi ürettiklerinden daha kaliteli ve ucuz olduğu görülmüş. neticede karizması b.ka batmış şirketin malını mağazadan euroya endexli rakamlarla almaktansa, pazardan sıradan birşey almanın çok akıllıca ve mantıklıca olacağı-olduğu durum.
(bkz: giymek ya da giyinmek)
(bkz: işte bütün mesele bu)
ne tikkyler gördüm üzerin de lacoste yok,
ne lacosteler gördüm için de tikky yok.
ya bir türlü anlayamamışdır marka takıntısını..bazı insanlar için fazla para verip bişeyler satın almak ayrıcalık oluyo. iyide farkındalarmı acaba cüzdanlarından giden mangırın zamanla damlayıp servet olabileceğinin enteresan bir o kadarda insanın cüzdanını cızzzzzz ettiren durum...
ayıp bi durum değildir. dalga geçilecek bi durum hiç değildir. herkes marka giyecek diye bir kaide yoktur. "aa sen pazardan mı giyiniyosun?" diyerek insanları küçümseyen insanlar,aslında küçümsenecek insanlardır. çünkü insanlık kıyafetle olmaz.
güncel Önemli Başlıklar