1. 1.
  italya'nın başarılı yönetmeni Daniele Luchetti'nin bu yılki Cannes Film Festivali'nde Elio Germano'ya en iyi erkek oyuncu ödülünü getiren filmi.
  http://www.filmofilia.com...-vita-trailer-and-poster/

  film hakkında şöyle bir değerlendirme şalom gazetesinden gelsin :

  En iyi Aktör Ödülü'nün ikinci sahibi, genç italyan oyuncu Elio Germano La Nostra Vita / Bizim Hayatımız'da bir inşaat işçisi rolünde. Danielle Luchetti'nin, günümüz toplumsal sorunlarını, sınıf farklılıklarını sosyal açıdan eleştiren filmin konusu Roma banliyölerinde inşaat sektörü içinde geçiyor. Hiç bir sosyal güvencesi olmadan, boğaz tokluğuna çalışan göçmen işçiler, sistemin dişlileri arasında ezilen inşaat işçileri, küçük insanlar, Luchetti'nin de içinde bulunduğu üçlü bir senaryo ekibi tarafından iyi gözlenmiş.

  Becerikli inşaat işçisi, iyi bir aile babası olan Claudio, üçüncü çocuğuna hamile olan eşinin doğum sırasında ölmesiyle sarsılır. Bu beklenmedik dram, mutlu bir evliliği olan Claudio'nun yazgısını değiştirir.

  Üç çocuğuyla hayatta kalma savaşı veren Claudio içinde bulunduğu inşaat sektöründeki haksızlıklara karşı savaş açar. Ailesinin, arkadaşlarının ve yakın çevresinin desteği ile girdiği amansız savaştan yüzünün akı ile çıkar.
  ilk kez izlediğim genç aktör Elio Germano Claudio'da, taptığı bir insanın kaybıyla travma geçiren basit bir insanın çocukları için verdiği mücadeleyi müthiş performansıyla inandırıcı kılıyor. Karısıyla birlikte sık sık söylediği favori şarkıyı, eşinin ölümünden sonra tek başına söylerken bir dram karşısındaki haklı isyanını yansıtan hiddetli görülmeye değerdi.

  Ödüllü filmi Mon Frére est Fils Unique ile tanınan Danielle Luchetti, gerçekçi ve samimi sinema dili ve duyguları işlemedeki hüneriyle, tek yarışmacı olarak ülkesi italya'yı Cannes'da layıkıyla temsil etti.
  http://www.salom.com.tr/n...uncu-3-kaliteli-film.aspx
  1 ... smirne
 2. 2.
  başrol oyuncusu elio germano ile alıp götüren, sıradanlığı gayet keyifli anlatan film. ayrıca daha filmin 20. dakikasında göz yaşı dökmem; filmin ayrı bir samimi başarısı.
  10 üzerinden 7 alsın bence.
  ... ritmik uyuz