1. 1.
  2003 yilinda ferzan ozpetek'in yonetmenligini yaptigi, genc bir cift ve gecmisi sirlarla dolu yasli bir adami konu alan film. Gise basarisindan sonra italya'da 5 dalda gumus serit kazanmistir. Senaryosunu ferzan ozpetek ve gianfilippo corticelli hazirlamistir.

  (bkz: karsi pencere)
  3 ... antistar
 2. 2.
  (bkz: giovanna mezzogiorno)
  ... bahdeniz
 3. 3.
  müzikleri çok güzeldi bu filmin bir kere peşinen onu söyleyeyim. sevdim de ben filmi üstelik. ama beni rahatsız eden ferzan özpetekin tahmin edilebilirliği oldu bu filmde. adamın savunduğu, inandığı şeyleri filme yansıtmasından rahatsız değilim, neyi anlatmak istiyorsa onu anlatır. ama ben filmin ilk yarısının sonlarına doğru ne olacağını tahmin ettim. bir de bitmemiş yarım kalmış gibi geldi bu filmin sonu bana. nerde cahil periler'in sonu nerde bu filmin sonu.
  3 ... audrey
 4. 4.
  muhteşem müziklerini Andrea Guerra'nın yaptığı, son yıllarda izlediğim en etkileyici filmlerden biridir. filmin diğer bir özelliği de, birbirinden güzel pastalardır. tıpkı, juliette binoche'nin çikolata filminde o harika çikolataları görünce nasıl insanın ağzının suyu akıyorsa, karşı pencere'de de o pastalar aynı durumu yaşatıyor insana.
  1 ... jassemine
 5. 5.
  18 haziran 2006 pazar günü saat 22.45 itibariyle kanal d de ekranlara gelecek ferzan özpetek filmi.
  ... gonulcelen
 6. 6.
  (bkz: giorgia)
  (bkz: gocce di memoria)
  ... lilith
 7. 7.
  sanem çelik e inanılmaz benzeyen giovanna mezzogiorno için izlenebilecek bir ferzan özpetek filmi.. çekildiği sene italya da yılın filmi seçilmiştir ki bu durum o sene italya da doğru dürüst film çekilmediğini gösterir.. bana göre "la fate ignorante" nin gölgesinde kalmıştır..
  2 ... gozluklu kedi
 8. 8.
  en çok tango sahnesini beğendiğim güzel bir ferzan özpetek yapıtı..tango sahnesinde çalan müzik 'historia de un amor' dur.luis miguel den dinlenebilir.yaşar bu şarkıya benim bütün rüyalarım seninle, adıyla türkçe söz yazmıştır.
  1 ... narf
 9. 9.
  kırmızı bir şarap ve bir adet sevgili eşliğinde dinlenmesi tavsiye edilir.
  ... chemsuk
 10. 10.
  (bkz: historia de un amor)
  ... montania