bugün

neymiş arkadaş bu dizi? kimi görsem bu diziyi konuşuyor. birilerinin balonu mu yoksa gerçekten güzel mi?
iki ay önce bitirdim diziyi. öyle ahım şahım değil ama izletiyor kendini. beklentiyi çok fazla tutmamak lazım. sonu türk dizilerinden hallice bitti. herkes tokyo'ya alison parker'e aşık olurken ben müfettiş hanım hazretlerine tutuldum.
parkta oynayan ilkokullu veletlerde bile tişörtünü görünce iyiden iyiye merak etmeye başladığım dizi.
Sense 8 den sonra bitmesiyle bana ikinci yumrugu indiren dizi ne izlicez şimdi biz bu fani dünyada.
beklentiyi yüksek tutun, gayet başarılı dizi. ayrıca berlin adamdır.
Dizi güzelde çok abartılıyor ama.
Ve yaptıkları açıklamayla 3.sezonun çekimlerine başladıklarını söylediler. Seni bekliyorum nairobi
3. sezon açıklaması yapılmış, yeni karakterler Mekke ve Medine geliyormuş*

https://www.facebook.com/.../videos/1916414958611918/
tamamiyle ergen dizisi. başka bir açıklaması yok. popüler olan dizilerin birkaç sezon sonra boka sardığı düşünülürse bu dizi leş çıkacaktır.

gerçi ilk sezonundan itibaren leşti zaten. umarım en yakın zamanda final yapar ve artık geri dönmez.
Bir ispanyol dizisiymiş. Egzersiz yaptığım sırada sitedeki çocuklar sırf o dizide oynayan kızın bana benzediğini söylediği için merak edip baktım. Sonra "Beni benzete benzete soyguncu çete başı kıza mı benzettiniz?" Diye sordum: "Ama çok benziyor; Saçlar bile aynı, onun da böyle kırmızı kazağı var." Dediler. Çok güldüm. Düşünebiliyor musun sözlük, beni çete başı kıza benzettiler?! Şaka gibi.
izlenmesi tavsiyesiyle bu gece başlamayı planladığım ispanyol dizisi.

(bkz: çok güzel diyorlar)
kötü iyi kavramı kişiden kişiye değişir. şahsi fikrim abartılacak hiçbir şeyi olmayışı. uyuyakalınan suç dizisi mı olur ulan? Bir 5.bölümü var ki bir tane olay yaşanıyor geri kalan hepsi dakika doldurmalık dans,seks,ihtiras vs. 9. bölüme kadar sabrettim artık zorlamayacağım. Bunu izleyeceğinize el cuerpo diye güzel bir polisiye ispanyol filmi var onu izleyin hacılar.
Şimdi eğri oturup doğru konuşalım *. Senaryosu dikkat çekici ve özellikle ilk sezon çok akıcı ilerliyor. Sonu gerçekten de hüsrandı benim için daha farklı olmasını beklerdim.
Karakterleri iyi oturtmuşlar ki bir diziyi izleyeceksem karakterleri için izlerim bazen konusu da önem arz etmez benim için. 3. Sezon nasıl olur bilemem ama nasıl narcos un 3. Sezonunu izlemediysem bunu da izlemeyeceğim.
Şaka şaka izleyeceğim.
izlemedigim ve izlemeyecegim dizi. Popüler kültürün meşhur ettiği bir dizi olup, popüler kültürün köleleri tarafından izlendiği de apaçık...
devam etmesine çok sevindiğim dizi.
o kadar sosyalist anlamlar taşıyor dedik, toplumu güzel bir biçimde eleştiriyorlar, niyetleri para olsaydı 3. sezonu da çekerlerdi dedik... noldu? popülerlik ve para kazanma isteği verdikleri tüm mesajları öldürdü.
yani cidden komünizm parayı bulana kadarmış. üzüldüm.
tokyo bacının poposunu bir daha göreceğim için çok heyecanlıyım.
allah tokyonun tamponuna zeval vermesin.
2 günde bitirdim. Tavsiye edilir. Son zamanlarda izlediğim en iyi dizilerden biri. Böyle kaliteli yapımlara çok ihtiyaç var.
Severek izlediğim bir dizi son bölümünde çok gerilim vardı. Tüm dizi bir bankada geçiyor bu nedenle çoğu kişiler sıkılabilir. Dizide verilen mesajlar var hatta Türkiye'de ikinci gezi eylemleri diye tartışılmıştır.
içinde çok fazla por favor geçen dizi. Çok övüldü ama beklediğim kadar iyi mi hayır kötü mü kesinlikle hayır .
tadında bırakılmadığına üzüldüğüm dizi.
3.sezonda diziye bir turco katılacakmış.

(bkz: la casa de papel yozgat)
ergenleri sevinçten dört köşe yapan gereksiz bir dizi. umarım yeni sezon sonunda yeterli rating'i alamaz ve final yapar.

Gerçi yapsa da yine çekilir bu amk.
"Darphane evimiz Berlin babamız" diyenlere inat, "Darphane evimiz Moskova babamız" diyorum.
geçenlerde kadıköy'de yürüyordum kafam yerde kafayı bi kaldırdım bir anda bunun cosplayleri çıktı önüme 4 tane yakından görünce o dalileri irkildim tarikat üyesi gibi geziyorlardı eller ceplerde.beni görenleride gülümsetmişimdir herhalde. zaten iyi dizi arıyordum kafaya iyice takıp bir izleyeyim dedim. 2 aydır fena lafı dönüyordu. açıkcası ben izlemeden abartıldığını falan düşünüyordum öyle bir hisse kapıldım. izlenir ama konuşulduğu kadar iyi bir dizi çıkmaz diye düşündüm. avrupanın prodüksüyonlarına pek inanan biri değilim amerikalılar kadar iyi işler yapabileceklerini düşünmezdim.avrupalıların kurguları hatta senaryoları amerikalılardan daha başarılı bence ama para pek olmadığı için onlarda sanki bi yerde batırıyorlar filmlerinde. bizde duygusuz ve çoğu dizisi uçuk saçık kaçan amerikan yapımlarıyla vakit geçiriyoruz. neyse başladık izlemeye. ilk 2-3 bölüm sarmadı açıkcası hatta izlerken kopuyordum üstelik. 2-3 kelime bildiğim ispanyolcada izlerken rahatsız ediyor beni italyanca,ispanyolca tarzı latince diller rahatsız ediyor adamı. ama izledikce açıldı üstelik profesörün oyunları zevk vermeye başladı. üstüne bide bütün bu soygunun aslında bir sistem eleştirisi olmasıda ortaya çıkınca tam anlamıyla olmuş dedim. dünyanın bokluğunu devletlerin soygunculuğunu ortaya çıkaran böyle yapımlar beni mest ediyor. ülkemizdeki hırsızlar bile alınmış laf çarpmaya başlamışlar oradan buradan. (bkz: into the wild) (bkz: la casa de papel) gibi yapımların dahada çoğalması lazımki gözünü açmıyanlarda iyie açsınlar gözünü. karakterlere gelince o darphanede hayatta gördüğüm her tür kişiliği gördüm. yani karakterlerde gerçekci yaratılmış. benim puanım bu tarz yapımlara 10 üzerinden 10.

ciao bella ciao ciao!