1. 1.
    "utanıyorum.çünkü yolunda giden, herkesin imrendiği bir ilişkim var ve belki de yaşça sizden çok büyüğüm. ama engel olamadığım bir his bu, aşk mantıkla doğrulanmıyor. sizden karşılık beklemiyorum gibi çocukça şeyler de söyleyemem, buna ikimiz de inanmayız çünkü; biliyorum. aşk, sizinle yaşanacak bir duygu değil, size kafes sunmam ama tek bir geceyi bana vermenizi istiyorum."

derin bir nefes alıp camdan dışarı baktım. sokaktan geçen belli belirsiz siluetler dikkatimi dağıtsın, acımı unuttursun istedim. ama bu acı... binlerce yürüyen cesedin unutturamayacağı kadar ağırdı. ben de kabullendim mecburen...

sözlüğün yaramaz çocuğu, tatlı serserisi, hırçın casanovası olmak bazı avantajlar sağlar. misal hemen hemen her kızı piç erkek imajınızla kendinize aşık edebilirsiniz. hatta bazen siz istemeseniz de kadınlar size aşık olur. tacize kadar varan eylemlere maruz kalabilirsiniz.

geçenlerde konuştuğum bir kısım yazar aynen böyle dedi bana. şaşırdım... "ne yazacağımı size mi soracağım?" dedim. "yanlış anlama yabgum, sadece ilişkilerimiz darbe alıyor da" dediler... sustum. kalktım gittim oradan. kadıköy sahilde bir kafede oturdum. iki kahve söyledim... kahveyi illa birisi ile mi içmek gerek? ben boş bir sandalye ile içmek isterim bazen kahvemi. boş sandalye ile kahvemi içerken insanların ilişkilerine ne kadar zarar verdiğimi düşündüm. haklıydılar... ama üslubumdan taviz veremezdim. üzgünüm azizim... eğer birine kızacaksan bana değil beni böyle mükemmel yaratan tanrıya kız. kadınların hayallerini süslemek benim suçum değil unutma! bu diğer sıradan erkeklerin suçu.

freeze you later
    3 -1 ... absolute zero
  2. 2.
    bu da böyle değişik değişik şeyler yazar durur, ama efendi bi çocuğa benziyor.
    5 ... profesyonel kamikaze pilotu ii