1. 1.
    parayla mutluluk olmayacağını gösteren detaylardır.

kırkıncı kat ve üzeri oturuyorsanız ve havada sis varsa görüş sıfıra iniyor, resmen bulutun içine giriyorsunuz. o güzel manzarada eser kalmıyor ve sıkıcı oluyor. tam da şu anda başıma gelen şey bu. ay içim karardı.
    2 -6 ... ibni maymun
  2. 2.
    görmemişin rezidansı olmuş gelip sözlükte anlatmış.

farkında değilsiniz ama çoğu rezidans varoşlardadır.
    6 -2 ... baris hemen simdi
  3. 3.
    Bir butonu akla getiren sorunsaldır.

Valla rezidansta oturanlara özeniyorum arkadaşlar, kapısının anahtarı bile yeter.

Ben de büyüyünce rezidansta oturucam inş.
    2 ... golgebeyi
  4. 4.
    komşunuzu tanımazsınız. hoş normal apartmanlarda da tanımıyoruz ama bu tip lüks rezidanslarda insanlar iyice çevreden izole oluyorlar. bir de şipidik terlik ve diz yapmış haşortmanla bakkala gidemezsiniz. çünkü oralarda bakkal yok.
    12 ... nadia nadia
  5. 5.
    ayol eksilemesenize dertleşmek de mi yasak ya.

süper hızlı asansör de olsa 40-50 kat çıkarken ara katlarda durması nedeniyle yaşanan zaman kaybı mesela.
    6 ... ibni maymun
  6. 6.
    Giren çıkanın belli olmamasıdır.
    Ha derseniz sana giren çıkan ne. Doğrusu skimde bile değil.
    1 ... atlant isten gelenadam
  7. 7.
    en son geçen yıl 7 katlı siteye tam 185 daire sığdırdıkları bir rezidansta oturdum. Bin pişman oldum, genelde bu tip sitelerde eskort ve günübirlik evleri kullanan insanlar olduğu için bir kaç zaman sonra giren çıkanın artık belli olmadığı bir site halini alıyor. Sitede kavgalar çoğalıyor ve sürekliliği artan tartışmalar ve eve iş getiren eskortlar rahatsızlık vermeye başlıyor. Bir daha da rezidansta oturmam.
    ... seishiroukei
  8. 8.
    altlarında genelde avm oluyor. giriş çıkışlarda fakirlerle kavga ediyorsunuz.
    1 ... on birinci rezil yazar
  9. 9.
    bim poşetiyle eve giderken güvenlik görevlisi bile size "ezik" diye bakar.
    2 ... keshberfo
  10. 10.
    (bkz: aidat)
    1 ... xenobe