1. 1.
    merak edilendir.

bugün barbaros bulvarı'nda karşıdan karşıya geçmek için beklerken bir ferrari geçti önümüzden. önümde duran adamlar direkt küfür ettiler.

şimdi o adamın diğer araçtaki adamlardan ne farkı var ya da şöyle sorayım aynı durumda olsalar onlar da o araçlara binmeyecekler miydi?

ulaşılması güç noktalardan nefret edilmesi bana komik geldi nedense.
    8 -6 ... sneeuwwit
  2. 2.
    o ferrariyi alan adamın şirketinde çalışan işçilerin, çocuklarının, eşinin hakkını yiyerek o arabayı aldığını bildiklerinden küfretmişleridir.

o küfürlerin altında kıskançlık değil, işçilerin yenen haklarına duyulan nefret yatar.

kimse kendi emeğiyle, alın teriyle porsche, ferrari falan alamaz, unutun onu.
    3 -9 ... sovyet piyadesi
  3. 3.
    ülkede geçim sıkıntısı çeken, evine ekmeği zor götüren insanların nüfustaki oranının %90 seviyesinde olduğu düşünülürse o lüks araçları yakmadığına şükür etsinler bence.
    5 -1 ... keshberfo
  4. 4.
    Gürgürgürgür şeklinde çıkardığı motor sesidir.
    -1 ... ulkucuwolf
  5. 5.
    Çok hızlı sürüyorlar. Ben sadece bu nedenden küfür ediyorum. Nefretim ya da kıskançlığım yok.
    1 ... stargate
  6. 6.
    https://youtu.be/XD0zjGGylao

Valla küfürlü ama bu konuda duyduğum en iyi yorum bu.

Edit: ilk yorum da bunun aynısı gibiymiş. Bence tanışın videodaki adamla.
    4 ... nammu
  7. 7.
    birilerinin , birilerini,' işte bunlar dünya yansa ipinde olmayan kaymak tabakadır' diye hedef gösterildiği bir ülkede böyle bir olayın yaşanması normaldir. üstelik açlık sınırına mahkum edilen bunca insan varken ' biri yer biri bakar' durumları hasıl olmuştur ki bu 'kaymak tabaka' olarak bilinen zümreye nefret duyulması da olağan dışı değildir. bir hollanda' da bir isveç' te bunu göremezsiniz.
    he ayrıca bazı ergenlerin baba parasıyla aldığı belli olan lüks arabalar orta sınıf vatandaşın gözünden kaçmamaktadır hele hele bazı züppelerin lastik çekerek milletin gözüne soka soka araba kullanması da işin bokunu çıkarmaktadır.
    türkiye'de zengin olunur ama zengin yaşamak zordur ( özdemir erdoğan).
    ... kurtkedisi
  8. 8.
    türkiye'de eğitimli insana duyulan nefrettir.
    ... baron rudolf von sebottendorf
  9. 9.
    tipik hater nefretidir işte.

ben de 5 yıl önce fakirken şimdi şirket sahibiyim, fakirken de bu fakir edebiyatından tiksiniyordum şimdi de. ben fakir kalmamayı tercih ettim ve köpekler gibi, eşşekler gibi çalıştım. sabah kalkıp yüzümü dahi yıkamadan bilgisayar başına oturur, gece 23-24:00 civarına kadar çalışır, yatardım. ben 5 yıl boyunca böyle sikim bir hayat sürerken ki 25'li yaşlarımdı bu gebeşler napıyordu? futbol takımı peşinde, karı kız peşinde, kıraathane köşelerinde vakit öldürüyordu. amına koyim su satsan yine asgari ücretten fazla kazanırsın. yıllarca çalıştım, kazandım şimdi mercedes e250 coupe var altımda, 30 yaşındayım ve olduğumdan genç gösterdiğim için ehehe baba parası ehehe bakışlarına maruz kalıyorum. ama sikimde mi? tabi ki hayır. ben bu yaşta böyle bir arabaya binebildim ve daha şimdiden hevesimi aldım ama bu dedikoducu orçolar hiçbir zaman binemeyecek *

ne demişler, haters gonna hate. siz de benim gibi eşşek gibi çalışsaydınız da binseydiniz kodumun gebeşleri. biri de işçilerin, çocukların hakkı falan demiş. ya bi siktirin gidin olm ya, zamanında asgari ücretle çalışmamış olsam, şu işçi tayfasının nasıl bir zihniyet olduğunu bilmiyor olsam inanacam.

miras haricinde kimse kafayı kullanmadan, çalışmadan, bir şeylerden feragat etmeden zengin olamaz. hadi siktirin gidin şimdi egzosumla boğmayayım.
    3 -3 ... nesgayfe
  10. 10.
    kıskançlıktır, ezikliktir.

şöyle birşey var ki o lüks araca binen adamın sikinde bile değilsiniz.

parası olan alır biner kardeşim kime ne? binmesin mi aq? sanki bu küfür edenlere o parayı versen hepsi yardım kuruluşuna bağışlayacak.
    ... road to hell