bugün

kışın yapmaktan en çok hoşlanılan şeylerdir. örneğin; pofuduk yorgana sarılıp sıcacık uyumak.
Evin sobalıysa 24 saat sıcak çayın olur.
ben kışın kar tatili olma ihtimalini sevdim. okurken bu ihtimal vardı ama çalışırken sıfıra yakın. bundandır dibe vuruşumuz.
baharın gelişi.
Sıska vücudumu kimsenin görmemesidir.
kar yagması.
ayaklarını kalorifer peteğine yaslayıp uyumak.
Sokağa çıkan insan sayısının yaza göre daha az olması.
ahşap, kalın kızıl halılarla kaplı bir evde, şömine karşısında sıcacık kahvemi yudumlayıp tolstoyun kısa hikayelerini okurken bir yandan da dışarıdaki çam ormanlarını beyaza bürüyen büyük taneli ama hafiften yavaş yağan karı izleyip, onun şimdi nerede olduğunu merak etmektir.
"kış müminin baharıdır: gece ibadet eder gündüz oruç tutar" hadisi şerif'i açıklar bence güzel yanını.
Kezban mod on.

kardan da olsa adam görüyoruz.s

Kezban mod off.

Dışarıda kar yağarken evde sıcak çikolata içip pencereden kar topu oynayanları seyretmek. Evet.
Yaz akşamları ısırmadık yer bırakmayan sivrisineklerin olmaması.
Okuldan kaçıp arkadaşlarla kayağa gitmek.
Battaniyene sarılıp camdan yağan karı izlerken hayaller kurabilmek.
bir karsever olarak kar yağışını seyredip, battaniye gibi kar örtüsünün oluşunu seyretmek. ayrıca kahveyi de yudumlamak. bi' de köydeyseniz sıcak sobanızla beraber olması da önemli tabii. fazla oldu galiba.
Battaniye kahve film uclusu..
görebileceğimiz sevgili sayisinin en az olduğu.
yalnız yürümek(ben).
saçma sapan hollywodd filmlerinden fırlamış mutluluk sahnelerini bi kenara bırakırsak, kışın iyi tarafı gecelerin uzun olmasıdır.
evden çıkmamak için sebebinin olması.
tuzu kuru bir memlekette yaşamıyorsan hiçbir güzel yanı yoktur.
izinli gününde bilgisayar karşısında boş boş otururken milletin tatil fotoğraflarını attığını görmediğin için güzeldir.
herkes hasta olmuş halen güzel yanlarından bahsediyorsunuz. ayıptır.

sahlep içmek olabilir gene de.
soğuk bir havadan bir cafeye gidilip kahve istenir. o üşüyen eller fincanın çevresinde ısıtılır ve bir sigara yakılır. işte bu güzeldir.
kar' ı izlemektir..
(bkz: yatağı ısıtmak için yorganın altında osurmak)