bugün

Özellikle kış aylarını sevmemek.

-Sokakta yatan çocukların soğuktan donması.
-Yine sokakta yatan hayvanların üşümesi.
-Kapalı alanda sigara içilmemesi dolayısıyla hep soğukta üşümek.
-Ankara'nın ayazında ellerin ve ayakların buz kesmesi.
Liste böyle uzar gider efenim başlatmayın romantizminize az realist olun dedirtir.
gece rüyalanınca sabah buz gibi hava duş almak başta gelir efenim.
Sabah yataktan çıkınca buzullarda gibi hissetmek.
Kapkalın giyip robot gibi dolaşmak, hareketin kısıtlanması.
Havanın erken kararması Benim için yeterli bir sebeptir.
doğalgaz faturası.
okadar para ver bi soba kadar olamasın.
eskiden severdim kışı.
kış mükemmelliktir.
soğuk.

dışarda kat kat giyinip girdiğin her kapalı ortamda üstündekileri tek tek çıkarıp dışarı çıkarken de tek tek giymek.
Soğuk tek başina yeterli mk.
15 kat gıyınmek zorunda olmak. isınsan neyse hala elin ayagın soguk koltuk altların terli olur vucut sıcaklık dengesini sikip atar. ewe gelince bıtları cıkarıp eldivenleri atlıyı bereyi semsiyeyi koyacak yer bulamadıgınızda hele ki botlarla beraber coraplarınızda cıktıysa sinirden kudurursunuz. gunes gormemekten ölü gibi olmuş o ten ve soguktan burusmus cildinizle mal gibi dolanırsınız iÇinize giydiginiz hiÇbişey görünmediği iÇin hep aynı giysilerle dolasıyomus gibi hisseder moraliniz bozulur o salak montla. Soguktan agrıyan baş ve akan burunu saymıyorum bile.
grip. Lanet gelsin şu hastalığa.
götüm donuyor götüm.
karaköy unter, Kadıköy sokaklarında takılamamak.bahar gelsede takılsak.
diğer mevsimlerin de var olması.
Kansızlıkla pik yapan usume hissi. ofisin kapısından cıktıgım an buz gibi hava carpıyor yuzume montsuz ofis dısına cıkamıyorum. sigara molası iskenceye donusuyor.
Yağmur, çamur, soğuk, hastalık
havalar gitgide soğudukça hareket kabiliyeti azalır.
soğuk kanlı hayvan gibi oluyorum arkadaş...
Soğuk, doğalgaza ve kömüre servet yatırmak.
üşüyorum ve bundan korunmak icin 40 kat giyindigim halde hala daha usumeye devam ediyorum yetmez mi?
çok üşüyorum +1 bu sene.
Yaz tatilinde hoşlanılan komşu kızını görebilme ihtimalinin artması.
Yağmur.
Çamur.
Duvalgaz faturası.
Bence bunun dışında yoktur sırf bir sabah uyandığımda sokakların gece yağan karla çarşaf gibi bembeyaz olması bile beni 10 yaşında bir çocuk gibi mutlu ediyor.
Doğalgaz faturası.
yoktur.

bayılırım kışa, canım kış.
Çok soğuk olması.