bugün

gerçekten ihtiyacınız yoksa almayın. hava atacağım diye markalara zar zor kazandığınız paraları vererek burunlarını havalara kaldırmayın. idare etmeyi öğrenelim. zaruri ihtiyaçlar dışında harcama yapmamayı öğrenelim. biliyorsunuz ki padişahımız hazretlerimiz "bunlar iyi günleriniz" demişti. iyi günler bitti sınavlar başlıyor, buyrun açlık oyunlarına.
burada örgü halı yapan hanımlara sipariş verebilirsiniz. otantik el örmesi hava atarsınız.
Tiril tiril yazlık kıyafetlerimle gezmeye devam sebebim.
kıyafetler pahalı değil, sen acından ölen fakir bir zavallısın.
Ben hep 50liralık alıyorum zaten…
Yan bakılmıyor kurranima.
iyi ki zamanında zıvanadan çıkıp üçer beşer şeyler almışım.

Aldığım her şeyin aynı modeli 3-4 kat artmış.

X markadan 2 tane ipince uzun kollu polo aldım, 2,500 lira tuttu. O da indirimli göya.

Hayvan postu ve Yaprak devrine geri dönelim bence.
kazaklar kaban fiyatına, kabanlar da telefon fiyatına çıkmış.
belkide enflasyon içinde avantajlı olunan tek şey kılık kıyafet.

2013 de boyner kot pantolon fiyat ortalaması 120-130 liraydı. çok iyi hatırlıyorum 120 liraya bir kot pantolon almıştım halen duruyor. bugünde ortalama 150-200 lira arasında boynerden rahatlıkla orta kalite bir jean alınabilir. yine 2013-2014 de falan çok iyi hatırlıyorum o yaz tatile gidecektik atletler 15 lira. tişörtler 20 lira, kısa kapri tarzı bir şey almıştım onada 40 tl ödemiştim.

2013 de asgari ücret 800 liraydı yani o sene 120 liralık bir pantolon şimdinin parasıyla 360-370 liraya denk geliyor. tişört 60 liraya geliyor.

bugün zaten lcwaikiki koton tarzı yerlerde tişörtler taş çatlasın 30-40 tl.

valla ben 5 yıl öncede kot cekete 100 lira üstü para ödüyordum halen 120-130 civarına rahat bir kot ceket alınabilir. kıyafet konusunda çokta bir artış yok.

ama gıda fiyatları başka. 2 bir şey alıyorsun 100 lira tutuyor. 2 poşet doldursan 300 lira tutuyor.
Sezon sonu yada yazın denk gelince almak daha kârlı. Takip..
Şahlanan egonomi ile g.te girendir. Eli yüzü düzgün mont 500 kağıt.
Adam akıllı bir bot 500 kağıt.
Triko, sweat en kıytırığı 100 kağıt.

Hadi yazı kot tişört gecirdik te kışın nabıcaz diye düşünmüyorum tabi.

Fakirler düşünsün benim tuzum kuru.