bugün

Düne kadar sütlü nescafe’ yi starbucksta içiyodun dimi kodumun dümbülü.
starbucks yoktur ama aradığınız hemen hemen her şey vardır. tabi durum askerliği nerede yaptığınıza göre değişir. Van'nda hakkiri'de bir sınır karakolunda ya da ilçede bir taburda yapıyorsanız sivil işletmelerdeki kaçak kahvelerle nefsinizi körülüye birlirsiniz.
Koskoca kahve makinesi var ulan hemde 1 lira ordu sana daha ne yapsın utanmaz arlanmaz.
inanır mısınız ben de o plastiklerden içmiştim neydi ismi ya? ha Nescafe. Allahım korkunç günlerdi.
lan kahve otomatı görünce g.tüm tavana vurmuştu acemi birliğinde. zira s.çmaya gitmek için 1 km yürüyüp yarım saat sıra beklememiz gerekiyordu.
karavana onbaşısı ve yemekhaneci kafaya alınarak çözümlenebilecek sorunsal.
askerlik sürecimde beni en çok zorlayan konu bu olmuştu. bilen bilir, askerlik ciddi anlamda psikolojiyi bozar. yeni kurallar, ne çevre, alt-üst ilişkileri, yeni arkadaşlıklar, yeni yatak ve yeni düzen derken epey zorluk çekmiştim. üstüne de starbucks'ın olmayışı canımı feci sıkmıştı...

o 21 gün nasıl azap dolu geçti anlatamam size... Askerden kaçmayı defalarca istedim, her gece bunu planlayarak uyudum. Her şeye alışır da insan, en zoru karamel makiyatosuzluk azizim.
bir arkadaşımın yaşadığı rezalettir. baya şaşırdım doğrusu o kadar adam var kışlada 1 tane starbucks açmak çok mu zor? ben daha askere gitmedim ama gidersem ne yaparım bilmiyorum starbucks içmeden güne başlayamam çünkü açık ve net.