bugün

bir zamanlar oğlunun anasınında kendisinin sevgilisi olduğunu bilen babadır.
tek kelimeyle gavattır. bu durumda hem bu ahlaksız davranışı yapan kız hem de bedbaht babası dini kurallara göre en ağır şekilde cezalandırılmalı, babanın yüzüne tükürülmesi için ibretlik olay diye herkese duyurulmalıdır.
yasakların, baskıların işe yaramadığını bilen babadır.
kızının yalan söylemesine engel olan, kendisi ile herşeyi paylaşmasını sağlayan ve bu sayede ona doğru yolu gösterebilen babadır.
bu yobaz zihniyetlerin yanında helal olsundur.
kız arkadaşının da bir babasının olduğunnu unutan insan söylemidir.

ulan yoksa..
kızının sevgilisi olduğu halde bunu bilmeyen babadan iyidir. Kızına güvenir, kızı da bu güveni boş çıkarmaz. Ayrıca bu aklı fikri uçkurunda olan insan düşüncesidir. Bir gün kız çocuk sahibi olduğunda sevgilisi olduğunu öğrenmemek için kızını zincire bağlayıp dışarı göndermeyecek olan yobaz babadır.
Yeni nesille lafmı söylenir. agızlarını bir açıyorlar. yabancı özentisi had safhada, izledikleri dizilerdenmidir, çevresindenmidir. "ben özgürüm, kısıtlaymasın, haklarım, 18 yaşındayım. bireyim zartım zurtum." olmadı kaçar gider.
Baba ne yapsın? tokat atsa gazetelere manşet "kızını döven cani baba", "atmasa dizini döven light baba" aşağı tükürse sakal yukarı tükürse bıyık.