bugün

Yıl 2020 daha neyi tartışıyoruz... Her kadın ayakları üzerinde durmak "zorundadır."
lan mal herif yollayan yollar amk sanane senden mi hesap soracaklar. isteyen içki içer isteyen sevgilisi ile beraber olur sanane lan sanane yıl olmuş 2021 hala böyle gerizekalılar var ve en kötüsü insanlar böyle orospu çocuklarının arkasından gidiyorlar ve bir nesil hayata 1-0 geride başlıyor. lan bi düşünsenize siz çok akıllı, çalışkan, vatanına değer katabilecek hatta belkide bir buluş yapıp insanlığa büyük katkı katabilecek parlak bir genç kızsınız ama aileniz sırf böyle orospu çocukları yüzünden sizi üniversiteden mahrum bırakıyor, denyonun tekiyle evlendiriyor, evde fiziksel ve ruhsal şiddet altındasınız ve hayatınızı daha genç olduğunuz 55-65 yaş aralığında üzüntü ve keder içerisinde bitiriyorsunuz. bana düşünmesi bile üzücü ve sinir bozucu geliyor.
bir oç söylemi.
çocuklarını üniversite için abd'ye ab'ye gönderen akapeliler, bu vaazdan sonra çocuklarını yanlarına çağırmışlar.
sonra vay efendim islam ülkeleri neden gelişmiyor. oturma organlarından fıkıh uydurdukları için gelişmiyor işte. karısı hastalansa fıldır fıldır tıp üniversitesi mezunu kadın da arar.
utanç verici düşünceler. hala ortaçağ'dan kalan bu fikirler var ve hala da bunu savunan reziller sürüsü var.

bunların tek derdi kadınların cahil olması. seçme hakkının olmaması, çalışmaması. yani tek dertleri, kadınların bunlara itaat etmemeleri, köle olmamaları korkusu.
hoca sertçe masaya vurmuş islamın gerçeklerini anlatarak kebap olmaktan korkmamızı istemiştir. inanan kişi bunun gereklerini yerine getirmek zorunda.
bu hesaba göre bile bile kuran kursuna yollayan baba da cehennemliktir.
babacım beraber cehennemlikmişiz, tüh çok üzücü.
söylediği isnat edilen sözler hakkında ihsan şenocak'ın açıklaması;

görsel
islamı kirletmeye çalıştığı için aslında kendi cehennemliktir.
(bkz: islamdan soğuma sebepleri)
o zaman bir soru gelsin, "hocam baba kızı üniversiteyi kazanmadan önce öldüyse yine de cehenneme gider mi?"

ona göre vicdan azabı çekeceğim.
Bunu diyen, savunan tek loblu arkadaş, adım kadar Eminim karısı, kızı hastalandığında kadın Doktor ister.
Uf ya benim babam ateş ediyor o zaman. Lisans bitti yüksek lisansa gönderdi. Daha doktorası var ooo. Yetmedi üstüne akademisyen yaptı.
Yahu bu adamlar hiç düşünmezler düşünen okuyan adamdan da korkarlar. Tehdit olarak kullandıkları şey de 'cehennem ateşi' yahu bilen adam zaten bile isteye acı çeker öğrendikçe de acısı artar.Hele kadının bilmesine tahammülleri yoktur. Çünkü kadın bilirse öğretir öğretirse asırlarca işledikleri o dogmalar üzerine derme çatma düzenleri yıkılır.
Atalarımızın dini diye elestirdikleri Muhammed zamanı putperestlerin modernidir bunlar. Ben daha çok kayarım da çok yorgunum şu an.
Hz. Hatice iş kadınıydı. Hz. Âişe halkın içinde ve aktifti her zaman. "Kızını üniversiteye gönderen baba cehennemliktir" diyen kafa yapısını anlamak çok zor.
peki kızını üniversiteye göndermeyip bir erkeğin kanatları altına mı gönderince cennete gidecek bu baba..
some şeriatçı, yobaz, gerici zihniyet, kelleci, öcü düşüncenin ürünüdür.
1974 yılında samsun’da dünyaya gelen ihsan bey ilkokuldan sonra hafızlık yapmış 1994’te samsun imam hatip lisesi’nden 99’da ondokuzmayıs üniversitesi ilahiyat fakültesi’nden mezun olmuş ancak bu kadar bilgiye bu kadar kötü yorumlar yapabilmiş bir hocadır.
en ufak bir imani kırıntısı olan ihsan Şencaok Hocamın anlattığının hiç bir kelimesine itiraz edemez, imasızlar da lafı neresinden anlamak istiyorlarsa öyle anlıyorlar.
kızını üniversiteye yollayan baba cehennemliktir bir cümle geçmiyor orada ama sizin anlayacağınız anlamak istediğiniz o, güya çok akıllısınız ya .....................
tipik k*ktendinci t*rikatçı c*maatçi ne bekliyordunuz ki.
kot pantolon giyen kızın arkasına takılıp ona o gözle bakan erkekler cehennemlik değil pantolon giyen kız cehennemlik. çok seviyorum ya karısı hastalanınca kadın doktor arayan bu tipleri serumlarına Pentobarbital enjekte ettiklerim.
bunlar sonra "başörtülü bacılarımı üniversiteye almadılar" diye de sızlanırlar. hani kız çocuklarının okuması haramdı? hani kızını okutan baba cehennemlikti? kuran-ı kerim'in ilk ayeti "oku". ilk ayeti inkar eden sözde din alimlerisiniz siz. ve okuyan ve okumak isteyenleri kafirlikle itham ediyorsunuz. bilime, sanata, eğitime, demokrasiye, özgürlüğe, barışa, kısaca güzel olan herşeye düşmansınız. pkk kadar tehlikelisiniz.
Karısı hastalanınca harıl harıl kadın doktor arayacak yobaz söylemi.
istikbal peşinde koşanları tenzih ederim ama durum gercekten içler acısı.