bugün

kızını kafirlerin eğlencelerini öğrenmesi için dans kursuna yazdıran, bunu yaparken namus adına hiçbir endişesi olmayan, kızının erkeklerin kollarında olmasından zevk duyması muhtemel, toplum tarafından sorgulanması gereken, kemalist ve laikçi olmayı hayat felsefesi haline getirmiş baba'nın ahlakıdır.

bir baba nasıl olurda islam'a göre haram olan yola kızını teşvik edebilir. kadınların yabancı erkeklerle dans etmesi kesinlikle haramdır. kardeşlerim batı'nın şerefsizliklerini medeniyet olarak görmeyin. bizler müslüman toplumuz, hiçbir müslüman karısının kızının başka erkeklerin kollarında olmasını gururuna yediremez. şayet bunu kabulleniyorsa kendine çekin düzen vermeli ve kafirlerle arasına mesafe koymalıdır.
bkz:Ufkunun daha çok level atlaması gereken yazar işi başlık
kızının kucaktan kucağa gezmesini sanatsal aktivite olarak görecek kadar uçmuş baba'dır.
çüküme bal sürsem anası bal porsuğu olacak trolün dert ettiği ahlaktır. Hadi trolüm bileğine kuvvet
önce okudum, derin derin düşündüm ve bastım eksiyi.
kızına güvenen babadır. insanın içinde varsa kişinin nerede olduğunun, nereye çıkıp çıkmadığının öneminin olmadığını fark etmiş babadır.
Kızını imam Hatip lisesine yazdıranlara ahlak dersi verebilecek olan babanın üst düzey ahlakıdır.
Sözlük sana burda anlatsam imam Hatiplilerin hallerini, azmış ve kudurmuşlar bastırılmaktan.
ses çıkarmayın, gider şimdi.
vallahi kızkardeşinin bikini giymesine izin veren abi felan bi yana da bu kabul edilemez la.

öyle bi baba var mı dünya üzerinde? tek tiptir babalar.kıskanırlar kızlarını elin adamlarından hep.yok yani benim akıl mantığım almadı.gizli gidiyodur o kız gidiyorsa da.
küçük kızını yaşlı bir adama karı diye satan babanın ahlakından kat be kat üstün ahlaktır.
Doğru yolu bulmuş, yani tencerenin kapağını hafiften açarak, muhtemel bir patlamayı önleyen babadır. Eğer o baba bu işi yapmasaydı, kim bilir kaç kişi o kıza "kızım sen kiminle dans ettiğini biliyor musun?" derdi.
ahlak bir insanın kapalı veya açık olmasıyla değil yaşam tarzıyla belirlenir. ben şahsen kızımı göndermem kardeşim sırf bale yapacak veya türlü danslarla elletmedik yeri kalmayacak ve ben alkışlayanlar arasında olacam öyle mi.

bu arada elletmedik yeri kalmadı dediğimde bir çok insan doğal olarak tepki gösterip olayı farklı boyutlara çektiğimi zannediyor. madem öyle , resim de bir sanat değil mi , evet. o zaman gönder kızını , karını çırılçıplak soyunsun bakıp bakıp resmini çizelim. madem sanat en doğal halimizle olalım.
Sorgulama kısmının kesinlikle buradaki yazarlara düşmeyeceği ahlaktır.
beyni sikine kaçmışların sorguladığı ahlaktır. ya arkadaşım madem o beyin kafada değil sikte geziyor. o kafanın işlevi ne ?
''... namus adına hiçbir endişesi olmayan, kızının ileride erkeklerin kollarında olmasından zevk duyması...''
bir başlık olarak sözlüklerin cidden çığrından çıktığını, sapıklarla dolduğunu göstermektedir. abi öyle başlık açılır mı? yapma gözünü seveyim, düşünce yapın buysa ne diye gelip yazıyorsun ki burada? camiiye falan git, gençlere öğret ne yapmaları gerektiklerini - kendi düşüncelerine göre tabii. ve saygı da duyarım. ama bu kadar serbest olmayın lan şu sözlükte, bizim sizden çekindiğimiz kadar siz de modern insanlardan çekinseniz keşke be abim.
müslüman olup karısını kızını beş kuruşa siktirenleri de biliyoruz demeden edemiyor insan. ulan yarrak kafalılar sizin inancınız değil mi çok çok karı almak. sen gidip elin dansına laf ediyorsun. * bu düşünceye sahip insanları çocukluklarında toplarının inşaata ya da amcasının dayısının babasının odasına kaçtığını düşünmeden edemiyorum.
Dansta ahlak dışı bir şey olduğunu zanneden, hayatında doğru dürüst dans görmemiş bir insanın kafa yoracak bir şey bulamayıp ortaya attığı laftır. Aldırmayın, bulaşabilir.
kızını plaja gönderen babanın ahlakıyla kıyasıya yarışır.
sakal uzatıp, okuyup üfleme ayağına kadınları kızları yalayan derviş görünümlü yobaz soytarılardan daha ahlaklıdır elbette.*
ee sakallı yobaza da hak vermek lazım; kadın saçı görünce hallenme moduna girmeye koşullamışlar garibimi...*
dansı "kucaktan kucağa gezmek" olarak algılayan kişinin ahlakının nerelerde süründüğünü nedense hiç merak etmiyorum.
Elbette gönderecektir. Bu ülkede sanattan anlayan, hayatı yalnızca dinden ibaret olmayan, kızını mal olarak görmeyip ona ve fikirlerine saygı duyan insanlar fazlasıyla mevcut. Ve bu durum ahlakın ölçülmesinde bir ölçüt değildir.

-yobazlar eksilesin.
sanatsever babadır. kalkıp ta ablaların evine gönderecek kadar boş beyinlilik yapmamıştır. çünkü biliyordur ki ablalar abilerle ne numaralar çeviriyor. abiler, ablaların evine gidip kapıyı bi kapatıyorlar. siz sanıyorsunuz ki ilim irfan. offf. birilerinin tarif ettiği sanat burada. 8nci sanat. mektep mektep. konu da niye buraya geldiyse.
Kızını sadece cinsel obje olarak görmeyen babadır.Fikirlerine,kızının tutkularına saygı duyan babadır.14-15 yaşındaki kızını bilmem kaç koyuna denk sayıp dedesi yaşında adamın koynuna kadın,elalemin kadının üstüne kuma diye veren babadan bin kat ahlaklı babadır.Kızının gözlerinin içine baktığında mutluluk ışıklarını görmek isteyen babadır o.Geneleve satmamıştır efendim dans kursuna göndermiştir.

Şimdi bir dizi yobazdan seri eksi yiyeceğim biliyorum.Bu tarz başlıklara yazmayı sevmiyorum ama dayanamadım bu kez.
dinimize göre yok hükmündedir. evet.