bugün

pek çok kimsenin adını duyduğunda çıkaramadığı fakat dilçini o enfes suyuna bi değdirse ''hmmm tamamm'' diye anında hatırlayacağı çok güzel bir meyvedir. gerçi ekşi sevmeyenler onu pek iyi hatıralarla tanımaz fakat kırmızıyı seven herkes ona aşıktır.
Şerbetini yada kaynamış suyunu hiç içmedim ama yarın deneyeceğim. Koyu renk olanları oldukça tatlı vişne kırmızısı renginde olanlar da ekşiye yakın bir mayhoşluk barındırır. Önümde bir kase durmaktadır şu an lıp lıp lıp yemekteyim. Tadı gerçekten güzel bir meyve. Sağlığa da çok faydalıymış.
kompostosu güzel olan bir meyve. bu aralar komposto olarak bol bol tüketmekteyim. o mayhoş tadıyla (vişne suyu sevenler bunu da seveceklerdir) yemekle veya sade olarak iyi gider. bu arada sağlığa birçok açıdan faydaları varmış ki ben o kadar senedir severek tüketmeme rağmen nedense ilk olarak şimdi araştırdım.
Ekşi, yendiğinde ağızda hafif kekremsi tat bırakan en çok sevdiğim meyvelerden biri.
Marmelatı da oldukça güzel oluyor.
suyu doğal bir idrar söktürücü olmasının yanında, fazla suyu atmakla kalmaz, vücuttaki toksinlerin de atılmasını sağlar. fazladan şeker almamak için doğal olarak tüketmeye özen gösterin.
Biz zoval deriz.
zamanında bir yaz günü 1 kiloyu oturup yemişliğim vardır.
o mavurlu tat başka hiç bir şey de yok.

kaldıramayan yemesin.
(img:#2258443)
Kompostosu ve marmelatı güzel olan, c vitamini şampiyonu meyve. Nitekim Doğal kırmızı olan her ne varsa çok yararlıdır.