bugün

kızılay başkanı kerem kınık deprem için yardım kampanyası başlatmış.

görsel
görsel

https://tr.sputniknews.co...a-68-buyuklugunde-deprem/
Şeriat anayasası toplantısına sponsor olup, deprem sonrası 10₺ dilenen yüzsüzlük...
görsel
30 bin lira maas alan adam soyluyor bunu. bunlar yuzunden kan bagisi bile yapmiyorum artik serefsiz iki yuzluler.
1999 Depreminden Sonra zorunlu olarak toplanan vergilere ne oldu?
1999 Depreminden Sonra zorunlu olarak toplanan vergilere ne oldu?
Hala kaç ünite kana ihtiyacımız varsa o kadar arkadaş getirmek zorunda olduğumuz gerçeğiyle hangi yardım?

Ayrıca kanım kendime yetmiyor. Yetse enayi gibi gider verirdim yine.
(bkz: akbaba)
kızılay'ın stoklarında her türlü yardım malzemesi zaten vardır. hasar tespiti bile yapılmadan para istemek çok ayıp. para gerekecekse bunu devlet ister kızılay değil.
Yapacaginiz 10tl yardim attiginiz 40 takla...

En azindan Bugun muhalefet yapmayin. Yardim etmiyorsaniz susun. Hesabini sonra sorarsiniz...
bu da acıları istismar etmek olmasa keşke.
yardım etsenizde etmesenizde, yardıma ihtiyacınız olduğunda kızılay size yardım edecektir.

elbette yardım etmek zorunda değilsiniz, hatta kan bile bağışlamayabilirsiniz. ancak gerek duyduğunuzda tek kapınız orası olacak.

bu yüzden yardım etmeseniz bile, yardım edenlerin önüne set olmayın.
Basitliğin de bu kadarı fazla dedirten hadise.
Elazığ' ın dandik bir derneğine bile veririm o parayı yine Kızılaya vermem.
kızılay başkanı o mesajı silmiş. o anladı sıra sözlükteki trollerde.
(bkz: bir fırsat gördüm ve değerlendirdim)
yardımları ve birikimleri yedirdikleri için normal olan bir istektir.
Üzücü bir durum. Çünkü siz insan olup yardım etseydiniz istemesine gerek kalmazdı. insanlık ölmüş ve zombi olmuş, yaşayan ölüler sizi.
Bu ne dandik bir kuruluş oldu böyle.
Her yermi duygu istismarı oldu.
Adaletsiz yapılan her şey haram Zehir zıkkım olsun.
Yav he he edelim edelim suriyeye gönderin değil mi.
kızılay mesajnan para dileniyor diyen zerzevatlar, siz 10 lira bile yardım etmeyin zaten. siz avustralya ya yardım için 3169 a mesaj atın 10 dolar bağışta bulunun.
99 depreminden sonra çıkarılan deprem vergisi 20 yıldır hiç kesilmeden toplanıyor. toplanan para 50 milyar lirayı geçmiş, adamlar deprem olur olmaz para toplamaya çalışıyor. bu insanların daha ne yapması gerekiyor bu deprem olayında bir adım ilerleyebilmek için ?

bunları söyleyince de devleti suçluyorsunuz diyor ya çomarlar. kimi suçlayalım fay hatlarını mı ?
Mesele 10 TL atıp atmamak değil. Mesele bugüne kadar alınan deprem vergileri nereye gidiyor sorunu.
bana iş vermeyen, aş vermeyen, çalışmadığım halde beni binlerce liralık gss borcuna sokan, ben bu halde iken suriyelilere 35 milyar dolar para harcayan devlete bir kuruş yardım etmem.
Ayni yardım toplansın veririm. Sms atmam. Deprem vergisi toplandı yıllardır. Bunlar yerini buldu mu?
(bkz: bugün de iyi deprem oldu çok şükür)
güncel Önemli Başlıklar