bugün

bir hayır kurumu olan halktan aldığı bağışlarla bütçesini oluşturan kızılay'da yaşanan gerçek.

--- spoiler ---
kızılay genel müdürü ibrahim altan’ın maaşının 31 bin 500 tl olduğu ve genel müdür yardımcılarının maaşlarında da dört yılda yaklaşık yüzde 170 oranında artış olduğu öğrenildi.
genel müdür maaşına son dört yılda “yüzde 118” oranında zam yapılırken genel müdür yardımcısı maaşındaki artış da yüzde 178 oldu.
https://www.yenicaggazete...dak-ucuklatti-247576h.htm
--- spoiler ---

kızılay çiftlik oldu.

öncelikle;
(bkz: binali yıldırım ın kardeşinin kızılay a atanması)
(bkz: kızılay ın binali yıldırım a destek vermesi)

evet, kızılay'ın resmi sayfasına girip ibrahim altan'ın kim olduğuna bakıyoruz.
bingo...
adam ilahiyatçı çıkıyor.
görsel

genel müdürün özgeçmişinde dikkat çeken bir ayrıntı daha var.
meğer bizim kızılay genel müdürü, keriz feneri derneğinin genel sekreteriymiş.

--- spoiler ---
nisan 2000 ile nisan 2013 yılları arasında deniz feneri derneği yönetim kurulu’nda genel sekreterlik görevini üstlendi.
--- spoiler ---

tam 13 sene keriz fenerinde genel sekreterlik yapmış.

ve biz ne yapmışız?
milleti dolandıran keriz feneri derneği'nin genel sekreterini kızılay'a genel müdür yapmışız.

işte kızılay tam da bu keriz fenercilerine göre bir yer.
halktan resmi olarak toplanan bağışlar ve kimsenin hesap sormadığı bir kurum.
bir keriz fenerci daha ne ister ki?

o yüzden maaşa yüzde 178 zam.
ohhh suyundan da koy.

ulan yüzyılların kızılay'ının geldiği hale bak.
çiftlikbank gibi oldu resmen.

muharebelerde gazilerimizin yaralarını saran, şehit evlatlarına sahip çıkan hilal'i ahmer'den, keriz fenerine dönüşen kızılay'a.
hayır kurumundaki makamı fırsata dönüştürmek, zenginleşme amacı olarak kullanmak nedir amk?

hayır bakın misal mke genel müdürü yüksek maaş alabilir, ziraat bankası genel müdürü alabilir, thy genel müdürü alabilir.
ama kızılay bir hayır kurumu.
hayır kurumuna genel müdür olan biri bu işi adı üzerinde hayır amaçlı yapması lazım, zenginleşmek için değil.
kul hakkından da mı korkmuyorsunuz hiç?
31.500 lira maaş nedir ulan?

tarihe bunları hep kaydediyoruz.
bir kızılay bağışçısı olarak yemin ediyorum ki, yargılanacaksınız.
Sadece onu alıyorsa yine ben razıyım...

Komisyonu, rantı bitmez o kurumun...
tengir newse hoş geldiniz.
kızılay iyice sodacı oldu çıktı başımıza, geçen gün dilekçe yazdım kendilerine: lütfen bana sms atmayın diye artık.
geri dönüşte sebeb nedir diye soruldu, etik bir kurum olmadıklarını söyledim, karşı tarafta derin bir sessizlik.
verdiğim kanlarla neler yaptıklarını öğrenemediğim için bana artık güven vermeyen eski türk kızılay'ı yok şimdi kızılay var, sodacı oldular.
soda işinde iyi para var herhalde ki maaşlar cumhurbaşkanı maaşı gibi, pardon Cumhurbaşkanı maaşı 90 küsur bindi demi aylık?
bir gün bu iktidar tamamen bittiğinde (ki ufuktan olsa da gözüktü)ne ile anılacak? aşırı pahallıya mal olan inşaatları dışında ne ile savunacaksınız? şu an iktidarsınız, savunmak kolay, ya sonra?
2018 yılı bilançosuna baktım.

gelirlerinin % 78 'ini bağış ve yardımlardan sağlayan bir kuruluş için bu maaşlar ayıp. aynı işi hiç para almadan da yapabilecek ahlaka ve şahsiyete sahip binlerce insan evladı var bu ülkede.
gelir vergisi kesiliyor mu ki bu adamdan? onu da kurum ödüyorsa kurusun o kurum!
Adamın maaşını bilmem ama, umarım o kana ihtiyacınız olmaz.

Düzenli bir bağışçı olarak hayatında bir kez bile kan vermemiş olan kişilerin, bir kurumun başındaki adamın maaşı yüzünden kurumu karalaması gerçekten acınası.

Dediğim gibi umarım o kana ihtiyacınız olmaz, çünkü sizin gibi düşünen pek çok kişinin, başlarına gelen kazadan sonra düzenli kan bağışçısı olduklarına şahidim.
Herkes asgari ücret alıp kızılay ' a bağış yaparken çoluğunun çocuğunun boğazından kısarak üstelik. Yakıştıramadım. Haram para alıyor müdür net.