bugün

her ne hikmetse herkesin buluşmak için seçmiş olduğu mekan. artık olay iyice kendini aşmıştır telefonda konuşurken el sallayanlarda mevcuttur.
tıka basa buluşan insan dolu, gizli bi buluşma için berbat bir seçimdir. her zaman önünde bekleşen bir grup bulabilirsiniz. kalan buluşmacılar * gima, dost kitabevi, begendikte yogunluklu olmak üzere dagılırlar.
soğuk, kapalı bir ankara günü arkadaşını beklemek.
bunu başarıp istediğiniz kişiye ulaşmak için önce şöyle uzaktan durup kalabalığa hızlıca göz gezdirmeniz gerekir zira onca kişinin içinde arkadaşınıza ulaşmak zordur ve herkese yaklaştıktan sonra suratlarına bakmak daha bir abesdir.bir de her seferinde kalabalıktan dolayı sinirlenip bi dahaki sefere dost un önünde buluşalım denilir fakat görülürki orasıda farklı değildir.
d&rın önünde buluşmak gibi birşeydir! ayrıca inanılmaz bir odak noktasınd bulunur kızılayın ykm.
pardon hocam saat kaçtı acaba
- şuyu bu geçiyor
bu kadar guzel bir bayandan bugun saatin kaç olduğunu bilecegimi duyacağımı bilsem hiç durmaz bu soğukta bizi böyle bekletenleri sallayıp lemanda bir sıcak çikolata içmeye davet ederdim

diyerekten bir fırsattan pay çıkarma yapılabilir..ama olurda

-eşim birazdan gelir onada saati sorabilirsiniz o da çok yardımseverdir

cevabı sizi dumur da edebilir..
ankara'nin, ankarali'nin vazgecilmez bulusma noktasinda, belirlenen saatte nüfusun büyük bir kisminin toplanma hadisesi.
eskiden cep telefonu olmadığından olsa gerek yaptığımız eylem.
en çok bilinen, ve bulunması kolay olan yerlerden biri olduğu için olabilir. mesela kendimden örnek veriyim. ankarayı bilmem. kısa bir süreliğine ankaraya gittik. arkadaşla buluşacaz, bana direk kızılay ykm dedi. çok fazla sormama gerek kalmadan rahatça buldum.
dost kitapevinin önünde buluşmaktansa daha iyi olan buluşmadır. gerçi orasıda çok kalabalıktır ama en azından dostun önünden daha az bir kalabalık ve oturacak yer vardır.
buluşma noktası olarak ykm'nin önü belirlenir , öbür gün kim önce giderse önce etrafa sonra saate sonra telefona sonra yine etrafa bakıp durur.sonra kendimiz gibi bir sürü insanında olduğu dikkatimizi çeker. insanların ortak noktalarının farkedildiği zamanlardan biri olsa gerek ykm'de insanın dikkatini hep bakınan insanlar çeker. daha sakin yerler varken inadına burayı buluşma noktası yapmaya bir türlü anlam verilemez ama hepte yapılır. otobüs ve metro durağının dibinde olması buluşma yeri olarak seçilmesinde büyük rol oynuyor sanıyorum.
taksim'deki akm önünde buluşmaktan daha lezzetli olmayan buluşmadır.
gizli buluşmalar için seçilebilecek en berbat buluşma yeridir.. babasına da yakalanabilir insan karısına da.. artık kimden gizli iş yapıyorsanız ona göre değişir durum.
sabah aynı evden çıktığın arkadaşını sanki yıllardır görmemiş gibi el sallayarak karşıladığın mekan...
istanbul'da taksimde burger king'in önü ne anlama geliyorsa, Ankara içinde ykm önü o anlama gelir tahminimce.
aklima mersin deki ykm nin onunde bulusmayi getiren durum.
merkezi bir yer olduğundan özellikle ankara'yı fazla bilmeyen * kişilerin tercih ettiği buluşma. erzincan'da ki muadili ermerkez'in önünde buluşmaktır.
klasiktir, klişedir ilk akla gelen yerdir ne yazık ki... bir gün gerçekleşmesinden korktuğum olay :

ykm sahibi : dağılın ulan senelerdir dükkanın önünü kapatıyorsunuz !
(bkz: dost kitabevi)
eskişehir'de bulunan, esnaf sarayı, limon bazaar ve adalardaki migros'un önünü hatırlamama vesile olmuş başlık.
metroda milli mücadele caddesi çıkışından çıkarak daha bir kolay gerçekleştirilecek olaydır.
Ankara yı yeni öğrenin buluşma noktasıdır.

+kordinatları veriyorum.
-okey ykm gördüm,
+inişe geçiyorum
- alo nerdesin ya şu soğukta beklettin beni.

- asıl sen nerdesin. ben geldim ykm nin önündeyim.

- e ben de oradayım.

sağa sola bakan sırrı arkadaşını uzaktan seçer, yanına gider.

- oğlum ykm nin önünde buluşalım dedim sen colin's in önündesin.

- abi binanın altı işte.

- bla bla bla.
su anki colin's in eskiden ykm olmasindan dolayi karisiklik yasanmasi ne yazik ki zorunlu olan bulusma.
(bkz: kadıköyün altıyolu-kızılayın ykm si) *
güncel Önemli Başlıklar