bugün

hanım kızlarımızın kimisinin kalın kimisinin ince olan seslerini, telefonla konuşurken daha güzel çıkması için daha inceltmeleridir.
"efendim : )" diye tatli eda verilmeye calisilan tonlardir.
Pijamasini giyip annesiyle konustugunu gorunce icerde bir seyler ciz eder.
ÇOK GÜZEL BiR AYRINTIDIR.
NE KADAR KiBAR NE KADAR ŞEKER KONUŞUYORLAR. BENCE BÜTÜN KADINLAR BU SEBEPTEN YALANCI. NET.
gerek çene yapısı ile gerekse yetişme tarzından dolayı kızdan kıza değişen konuşmalardır.

- Napıyosuuaaaen?
+ Hıııaamınnaa! (bkz: telefona gelen güdümlü yumruk)
yapı kredi ve turkcell kızlarının ses tonlarından daha iyi olmayan kızlardır. yerimmm.
'afandıııııım' şeklindedir.

kızdan evliya alma avluya.
(bkz: Lirik Soprano)
şişirilmiş balonun ağzını iki elle tutup hava verip / tutma şeklinde yapılan şaka gibidir.
tiz ve kafa sikici...
7 kat incelterek konusurlar.
kimileri de başbakan havasındadır telefonla konuşurlarken. fakat yine boş boş konuşurlar.
Sammimiyetsiz, vıcık vıcık..
vıcık vıcık afeeendeeem diyen de vardır, sigaradan sesi çatallaşmış höööyt diyen de vardır.
olgun ses tonu çıkarmaya çalışırlar.
hiç olmadığı kadar kibar bir ses tonu çıkarırlar. normalde hiç öyle kibar değillerdir. kanmayın siz onlara.
Değer verdikleri biri ile konuşurken sesleri iyice azalır kısık sesli ve gayet ince konuşurlar.
Ben demiyorum araştırmalar diyor.
ha hatun gripken aradı ise bana yazıyor tiribine girmenin de lüzumu yok tabi ki.
hepsi aynı gibi. kuyruğuna basılmış fare gibi incecik sesleri var.

(dirilililit)
+ ne voaağrr yaaaağğ
- ayy ayy ayy uyandırdım mı seni ben yerrim yerimmm napıyosun bebişim
+ tuvalete gidiyorum
- yaaa bak sesim ne kadar büyülü değil mi hemen yüzünü yıkamaya gidiyosuuuuğn yoksa 2 saat kalkmazdın yataktan
+ hayır selin sesin karnımı ağrıttı sıçmaya gidiyorum.
- domuz herif!
+ hahahahahaha *
ağır yağlı boyanın fazla tinerle su kıvamına kadar inceltilmesi ayarında ortaya çıkan sestir. birde allo diyen versiyonları vardır. eleştirmek için yazmadım çok hoşuma gidiyor da.