bugün

genelde mezuniyet fotoğraflarında sık rastlanan durum. fotoğrafçıların isteği üzerine böyle durmaktadırlar. çekilenin pekte suçu yoktur bu konuda.
bazı kızlara yakışan bir pozdur.*
(bkz: zumrut pozu)
(bkz: zumrut fotograf studyolari)
gece pencere acik uyumuslardir.
"masumum ben he bi de tatlıyım" düşüncesindeki kızlar.
Kedi yavrusu moduna giren bayanlardır. Asıl söylenmek istenen
- Masumum, dayanıcak bir omuz arıyorum, böyle de şirinimdir, boş musun?
internet'le yeni yeni tanisan gencligin ozenti ayak sesleri. kizlar bir masum olmaya basladi kafalarini yana egerek. masumluk, bu hali almak oldu. bu tabi poz icin. ben daha bir tane kiz gormedim masum oldugunda kafasini yana egen.duydugu bir laftan mahcup olunca bu pozun aynisini karsimda veren. bunlar karsinda yapmazlar da resimle olumsuzlestirirler masumlugu. sokakta orda burda yanina yaklasamazsin bunlarin tavirlarindan. ama konu internete resim koymak olunca kafalar yanda.! o dik baslilik yok, niye? yok! fotograf bu pozu almak icin en mukemmel yer de ondan. istedigin durumu al, çek.

bir de; tavir sudur; "bu halimden anlayan olmadi", "halbuki bak nasil masumum ben"....

s.ktir be. nerde ne kadar ses cikaramayacagin adam varsa onun yaninda alirsin solugu.
yamuk agizla konusan kizlardir.
"askiiiaaaamm gozlerim kapalii ciktiiaaaa" gibi simarik modda konusurlar. *
genelde patlıcan gibi burna sahip olup, şebeklik yaparak odak noktasını dağıtmaya çalışan tiplerdir.
kadınsı bir poz vermek isteyen kullanıdığı bir yöntem.
(bkz: kizlarin kafa 45 derece egik poz verme meraki)
şirin olma hareketidir.hayır resme bakan nasıl biri olduğunu bilmiyo zaten bari duruştan iyi bi izlenim bırakayım düşüncesi hakim olsa gerek..belkide ezik bi insandır. kim bilir....
şeker kız pozisyonları.
belki de burnu büyük olan kızlardır, ters acı falan bir işe yarar umuduyla güzel görünme çabalarına girişmiş olan kız kişileridir.
bir de bunlar deli gibi yerler. çikolata, simit, kağıt helva aklınıza gelebilecek herşeyi yerler. otur temiz 6 tane lahmacun ye günde iki öğün olsun ama temiz olsun. ne o öyle önüne gelen herşeyi yemek.

(bkz: eva mendes gibi poz verip muazzez abacı gibi sıçmak)
Başını yana eğip , sağ bacağını arkadan kaba etine doğru kaldırıp , ellerini önünde kavuşturan kızlardır. Saçları da iki yana özenle ayrılmış ; tokalanmıştır. Şirinlik muskalarıdır , ya da öyle zanederler.
(bkz: fotoğraf çekilirken amuda kalkan kızlar)
apaçilerin rağbet ettiği, bok attığı fakat 'olsa da gezip tozsam' diyemediği kızlardır.
o değil de bi nefes alsın yeter vardı ne oldu ona?****
(bkz: yonja kızları) (dolu).
kendisinin fotoğrafta öyle güzel çıktığını düşünen kızlardır... saçları düz ve uzunsa kesinliklede o şekilde başını yana eğmeleri güzel gösterir ki genelde bu kızlar zaten güzeldir...
genelde baslarini saga egip, sol ellerini bellerine atarlar.
baş yana eğilmiş se kesinlikle yüzünde gülümseme de olan kızlardır.
ben hiç başı yana eğik ama asık suratlı bir kız resmi görmedim, zaten komik olur yahu...
"ben sorunluyum" tarzi verilen pozlardir. hele bir de duvar dibinde verilirse bu pozlar "beni deliler hastanesi ne sevkedin" diye bagirdigini dusunursunuz. haklisinizdir.
zumrut kızlarıdır genelde.
(bkz: zümrüt kızı)
güncel Önemli Başlıklar