bugün

bu konu hakkında bir sürü bilim adamı toplanmış ama yinede bi sonuca ulaşamamışlar. sanırsam kızların evlenme merakı yaradılıştan kaynaklanıyor.
bu merakı bilim bile çözememiş ben mi çözeceğim denilesi durumdur. kızlar neden ilk buluşmadan sonra ne olacağız biz, benimle ciddi mi düşünüyorsun, ne zaman evleneceğiz laflarını söylerler anlamış değilim. *
henüz daha çocukken eline oyuncak bebek tutuşturulan *, direkt olarak evliliğe programlandırılan kızlar için kaçınılmaz olan meraktır. erkek çocukları arabayla, tabancayla oynarken kız çocukları oyuncak bebek sallarlar ayaklarında, o bebekleri doyurma, büyütme çabası içine girerler. oyuncak ocaklarında yemek pişirirler. komşuya gider; tuz, karabiber isterler. incir ağacından yapraklar koparıp içine toprak koyarak sarma sararlar. büyüyünce de gerçek bir bebek büyütmek, gerçek yemekler pişirmek isterler. bunun için de evlenmek gerekir. yani bu merak aşılanır, ama aynı zamanda kadınların anaç tavırları bir içgüdünün sonucudur, bunu da atlamamak gerekir.
(bkz: annelerin evlendirme merakı)
erkeklerin evlenme merakı ile birleşince davetiyeye dönüşür.
yas kemale ermis, sulale de herkes birini bulmus, ev ve is de bulunmus. e ne yapsin evlenmek istemesin mi?

tanim: yas gecmeden, anne olmayi cok istemeleri yuzundendir.
erkeklerdeki kızları bozma ve 0 marka kız bulma hastalıklarını öğrenen kızların bir an önce bir yerlere kapak atmak istemesidir.
evlenip koca parası yiyerek rahat yaşama isteğinden ileri gelen meraktır.
(bkz: kızların evlenme merakı)
Sex yapmak isteyen ayni zamanda kizligina onem veren kizlardir.
Ta çocukluktan başlayan durumdur zira kızlarımızın oynadığı ilk oyun evcilik ve en sevdiği oyuncak da bebektir.
bazı kızların gerçeği görememesinden ileri gelir.

evlilik yükünün çoğunu bayan sırtlar. kim ne derse desin. kısaca bu bir bayanın kendi kendini yakması, kendini kaşıması gibi birşey hafiften. sorumluluklar silsilesi.

ne kadar geç o kadar iyi.

acele edilecek bir olay değil, doğru kişiyle, doğru zamanlama önemlidir.
çünkü sanıldığı gibi balayı modunda geçen bir hali yok. flörtle hiç alakası yok. gerçekten uyumluysanız, özveriliyseniz uzun yıllar gideri vardır.
normal karşılanması gerekendir. gönül eğlendirince yapıştırıyorsunuz damgayı ne yapsınlar.
Her insandaki mutluluk bir düzen ve kendi istediğinin kendi oluşturduğun aile düzeninde görme merakıdır.
Benim de anlam veremediğim meraktır. Elin oğluna saçını süpürge etmeye neden heveslenir ki bir insan. Bekar kalıp tatillerde istediğin yere kafana göre gidebilme imkanı varken neden evlenilir?

Bir arkadaşım var 30 lu yaşlarda, yanlış hatırlamıyorsam 32 yaşında. Bu hanım arkadaşım bekar, 2. Üniversitesini okuyor ve aynı bölümdeyiz. Geçenlerde bir gün yemeğe çıktık okul sonrası, arkadaş Yurt dışında gittiği yerlerden bahsedip tatil fotoğraflarını gösterdi. Dedim "idolümsün, ne güzel yapıyorsun gezip farklı yerler görerek" .bir de o kadar pozitif ve hayat dolu bir insan ki. Kuzenim de 35 yaşlarında, kariyer yapmış, deli gibi paralar kazanmış, ailesi de zengin olduğu için boyuna ülke ülke gezmiş ve evlenmemiş bir kadın. Ayrıca bahsettiğim kadınlar düşündüğünüzün aksine gayet de güzel. Bu örnekleri görünce "acaba bu evlilik düşmemem gereken bir tuzak mı?" demiyor değil insan.

Neyse ya, yine de evleneyim ben. Zor olan iyidir. *
(bkz: mahalle baskısı)
Bazen de bu yüzden. .
(bkz: çim düğünü)
tamda şuan hayalini kuruyordum.
Hemcinslerimi bu konuda anlamadığım sanırım dert tasa problem sevdiklerinden dolayı diye düşündüren meraktır.
Belki sadece anne olmak istemesidir. Bu ülkede anne olabilmenin en önemli koşulu evli olmaktır. Evlenmeden anne olursanız tüm toplum tarafından suçlanırsınız. Keşke sadece siz suçlansanız, çocuğunuz da piç damgası yer.

Bu kadın düşmanları kadının hiç bir halini beğenmez. Anne olmak istemiyorum diyen kadını, kadın dediğin anne olacak, anne olmak istemiyorum diyen bir kadın olamaz falan der aşağılarlar. Kadının evlilik yaşamadan anne olmasına karşı çıkarlar, kadına orospu çocuğuna piç derler. Evlenmek isteyen kadına da evlilik delisi derler.

Ben kadın düşmanlığı yapmayın demiyorum, yine yapın. Ama bir tutarınız olsun bari.
hepsinin yok öyle bi merakı. misal ben. manyakmıyım lan evleneyim. aklımı mı yedim.
Ne yazık ki evdeki baskıdır evden uzaklaşmak istemesidir yoksa aklı başında bir kadın'ın neden evlenmek ile ilgili hususi merakı olsun hobimi bu.
düşüyo mu böyle ?
(düşmedi)
görsel
Zamanlari kisitli o yüzden bu aceleleri.
güncel Önemli Başlıklar