bugün

istenilen özelliklere sahip bir erkek bulamamak.bulduğun erkeği istediğin gibi yapmaya çalışmak.
sadece kızlara özgü olmayan bir sevdadır. erkekler de çıkmaya başladığınız ilk aydan sonra istediklerini hiç hissettirmeden devreye sokar ve yaptırırlar.
mesela : 'bir yere giderken haber ver benim içim rahat eder' diye kurulan bu cümle bir kaç ay sonra 'benden izin almadan hiç bir yere gitme' diye başlar hatta abartılarak 'onu giyme,onunla konuşma,şunu yapma' diye saçma salak cümlelerle devam eder.
aslında son derece beyhude bir iştir.

zaten aşk dediğin karın ağrısı, sızdığı bünyede köklü değişikliklere sebep olur. bir insan aşık olduğunda, normalde yapmam dediği ne varsa yapacak hale gelir.

zaten bu kadar değişiklikle alt üst olmuş bir bünyeye, karşısındaki insan da bir değişiklik yaratma taarrruzunda bulunursa olmaz. bünye kaldırmaz, fazla gelir.
ilişkiyi yıpratmaktan başka bir sevda değildir. oysa bilmez ki kızlar erkeklerin sevmediği yanlarına aşık olduklarını.
kızların ne kadar severlerse sevsin hep bir ego tatmini ihtiyacı duymasının sonucu oluşmuş sevdadır.

zira kızlarımız illa kendileri için birşeylerden vazgeçen(hayaller olsun, huylar olsun) erkekleri hayal eder ve bunu ister. bu sebepten buldukları her erkekte bu sevda ile hareket edip kullanmak üzere bir robot yaratmaya çalışırlar. ve tüm bunların yapmasının sebebi de işte bu sevdadır.
başarılı oldukları takdirde karşılarında aşık olunan değil, bambaşka bir erkek bulacaklarından; sonu hayal kırıklığı olacak sevdadır.
erkek aşıksa her türlü başarılı olurlar.
kızların, erkekleri çocuk gibi görmesinden kaynaklanan durumdur.
tam olarak aradığını bulamayan nasıl olsa ben onu değiştiririm sevdasıyla ilişkiye başlayan kızların yapmaya çalıştıkları eylemdir.çoğu zaman başaramazlar ve huzursuz olurlar başarsalar dahi belli huylarından ödün vermek zorunda kalan erkek mutsuz olur ve bu ilişkiye yansır iki tarafında birbirini olduğu gibi kabullenmesi en güzelidir.
dış görünüşe aldanarak çıkan kızların yaptığı eylemdir erkekleri değiştirmek. ama hak da verilmesi gerekiyor. bir insanın huyuna bakarak çıkarsanız en fazla hayranlık duyabiliyorsunuz bir süre sonra fiziki olarak her çirkinliği bir iğne gibi gözünüze batmaya başlayabiliyor. ha ondaki özellikler sizin için vazgeçilmezim dediklerinizse bilemem tabii.***
'insanlar değişmez' şeklindeki bir düşünceden uzak hatunlara ait davranış biçimi.
yere tukurme sigarayı azalt icki icme kufuru bırak ailenle aranı duzelt.tanrım sana geliyorum.
(bkz: ben bu adamı eğitirim saçmalığı)
(bkz: sen değişirsen o da değişir)
kızlarında huyudur bu. Erkekler de bu huydan şikayetçidir. Karşılıklı şikayetçi olunan huyları değiştirmek yerine sevgili değiştirme yoluna gidilmelidir. kökten çözüm.
farklı doğaları ve aynı olaylar durumlar karşısında farklı tepkiler veren iki ayrı canlıdan bir tanesinin ruh haliyle ki kadınların ruh hali çözülebilmiş değil ve çözülecek değil işte o kadınların sırf kendilerini iyi hissetmek baskın olmak değerli olmak dikkat çekmek ona yüklediği anlamalrı görmek için yaptığı eylemler.
çoğu zaman başarlılı olurlar ama da geçicidir çünkü hemen sonrasında kendileri sıkılırlar.
ilişkilerin temelidir. en serseri yola gelmez görünen erkeklerle kurulan ilişkiler o erkeği romantik bir erkeğe dönüştürme hevesidir. erkekler açısından durum pek farklı değildir diye düşünüyorum ama kadınların egoları ilişki yaşayacakları adamlara karar vermelerinin bile temel nedenidir..
erkeğin kızların huylarını değiştirme sevdasına benzer.

(bkz: tıpkısının aynısı) gibi..
(bkz: büyüyünce geçer)
taktik hatasının sıkça yapıldığı eylemdir.

ipleri ele almadan kuklayı istediğin gibi oynatamazsın.
tamamiyle egonun ele gecirdigi insan davranisidir. pic erkekten daha da degerlisi, picken bir kiz icin o piclikten vazgecen erkektir. bu dusunce bile bir kizda erkek bulma cabasi uyandirir.
kaybedenler kulübünde cevabı çok güzel verilen sevdadır.

(bkz: ya beni böyle seversin ya da fu!)
"zincirlere vursalar, zamanı durdursalar sırtımdan da vursalar bu sevda bitmez."*
kendilerini kandırmaktan başka bir şeye yaramayacak sevdadır. tez zamanda bu sevdadan vazgeçmelerini salık veririm. o değiştirdiğin adam/ kadın senin aşık olduğun insan olmayacaktır.
bir de orhan gencebaydan gelsin.
"beni böyle sev seveceksen
olduğum gibi göreceksen
girme ömrüme girme gönlüme
ne dertliymiş bu diyeceksen"
her iki taraf için de yanlış olan davranıştır. zaten kimse değişmez sadece değiştim imajı verir. bir işe yaramayacağını bile bile uğraşmak anlamsızdır. hem değiştirip napıcaksın? aşağı yukarı bütün kızların hayalindeki erkek aynı zaten. hadi diyelim sen değiştirdin çocuğu, başardın bunu. iki gün sonra tüm kızların ilgi odağı olacak, bir havalar, tripler falan sonuç olarak terk edileceksin. peki bu sana ne gibi yarar sağlar? en iyisi hiç kalkışmayın böyle şeylere. gittiği yere kadar. *
Bizi biz yapan ozelliklerimize asik olup daha sonra bunu degistirmek istemeleri..

(bkz: kaybedenlerkulubu)
güncel Önemli Başlıklar