bugün

yaşamın her alanında rahatça anlayabileceğimiz bir durum. erkekler daha fazla aldatıyor, daha fazla yalan söylüyor, daha fazla planları var hep. keşke kız olsam.
erkekler gibi akıllarının hinliklere fesata calışmamasından kaynaklıdır.
tamamen saçma bir önermedir.
kişiden kişiye değişen genellemedir.
insanlar güvenilmezdir. bazıları kendini eğitir ve az biraz güvenebileceğiniz bireylere dönüşür. *
aldatma mantığı ile düşünürsek evet doğru, ama verdiği sözleri yerine getirme bakımından bakarsak doğru olmayan durumdur.
(bkz: kız erkek karşılaştırması)
kesinlikle doğrudur. bu kadar doğrusuna az rastlanır.

tanım : doğru bir tespittir.

kanım : kızların herhangi bir ediminde güven söz konusu olmadığı için; oldukça güvenilirlerdir. her olayda kendilerini düşündüklerinden, ne sır verilir, ne gönül. işte bu, 100% güvendir. koçlarım benim.
(bkz: yüz yılın yalanları)
Kızlar adet dönemlerinde, bunun bir kaç gün öncesinde ve sonrasında değillerse kızlar erkeklerden daha güvenilirdir. Yani ayda iki haftalık bir sürede güvenilir oldukları söylenebilinir.
Daha iyi yalan söylüyor olmaları, onları daha güvenilir gösteriyordur. Oysa kızlar daha az güvenilirdir. Çünkü bir erkek ne demek istiyorsa, onu diyordur. Bir kadın ne demek istiyorsa direk söylemiyordur...
Edit: Thank you, gabriyel.
külliyen yalandır.

erkek gibi duygularını-düşüncelerini saf bir şekilde gösteremez kızlar.

yapıları müsait değil, komplex yapıları mevcut.

yüzüne gülerken içinde ne fırtınalar kopuyor bilemezsin.
kızlar dedikoducudur, kızlar sır saklayamaz, kızlar sevmeyi de bilmez, kızlar kızlarla bile anlaşamaz, kızlar kötüdür.
erkek çok sever, erkek ser verip sır vermez, erkek adamdır, erkek iyidir.
çükleri olmamasından kaynaklanır. en fazla ne yapabilirler ki.
"siz öyle zannedin"dir. erkekler belki kızları başka kızlarla aldatır ama kızlar erkekleri bir çok konuda aldatır fark fiziksel değil zihinsel olmasıdır.
bir kere şunu söylemek isterim ki, istatistiklere göre erkekler kadınlara göre dedikoduya daha meyillidir.
sonra, eşit derecede güvendiğin bir erkek ve bir de kız arkadaşına çok gizli bir sırrını vermeyi dene. seni yaralayacak olan taşın ilk önce erkek arkadaşından geldiğini göreceksin. ilk ondan göreceksin ve aynı zamanda bu son olacak, çünkü kız arkadaşın seni asla ele vermeyecek, seni asla en gizli sırrını kullanarak yaralamayacaktır.
kızların kızlar arasındaki muhabbeti bilmem ama bir erkek olarak ben en çok kızlara güvenirim. erkekler, toplumun onlara verdiği sınırsız yetkiyi de kullanarak seni her türlü ezer geçer, gözünün yaşına bakmaz. kısacası bir erkeğe asla güvenilmez. gidip konuşsan sana en delikanlı lafları etmesini bilir ama arkandan dansöz gibi kıvırmada shakira'ya taş çıkarır.
sadece cinsel dürtüleri, o anlık hissi yargılamaları, geleceği iyi görememeleri ya da planlamamaları ile karar alan, adım atan erkeğin yanında, daha karmaşık bir düşünme ve hissetme mekanizmasına sahip, karmaşık olanı daha iyi görebilme, düğümü daha çabuk çözme ve geleceği daha iyi ve doğru kestirebilme özelliği ile kadının daha az güvenilir olması ile çürütülecek bir önermedir.
anan baban hariç kimseye güvenmiycem bu dünayada yeri geldiğinde onlara bile güvenmiycen.
bölgesel ve kültürel olarak değişebilecek bir durum.
(bkz: neye göre kime göre)

hangi konuda ?
Kesinlikle yalandir. Bi kiz aldatirsa ruhunuz duymaz ama cogu erkek aldatmayi beceremez.
yanlış bir önermedir. şu güne kadar ne zaman herhangi erkek bir yakın arkadaşıma bir şeyimi anlatsam ondan bu sırrın çıktığını falan görmedim. fakat hangi kıza anlattıysam bunun tam tersi oldu.

kısa bir hatırlatma yapmak isterim bir de: eksi veren abla ben de senin gibiyim, merak etme sen.
kızlara verdiğiniz sır anında yayılır erkeklerde ise genelde sıkıntı yaşamazsınız. ayrıca kızlar verdiğiniz sırları silah olarak kullanabilir aman dikkat ..
saçmalığın daniskasıdır.

zira kadınlar önce o güven sağlarlar, sonra ters köşeye yatırırlar ama erkekler öyle değildir. en azından güvenilmez oldukları tabiatı gereği ortadadır ve o yüzdendir ki; hep 1-0 yenik başlamışlardır.

şimdi soruyorum; hangimiz daha güvenilir?
son derece yersiz, mesnetsiz ve yalan bir önerme.
en güvenilir kız denilen kıza bile güvenirken iki kere düşünün derim ben şahsen kendim.
(bkz: insanların güvenilir olmaması)
net bir gerçek. sırf bu yüzden arkadaşlarımın çoğu kızdır. erkeklere bir sır versen ertesi gün ifşa olursun.