bugün

erkekliğin onda dokuzu kaçmaktır lafından da anlaşılabilir durum. gerçekten kızlar daha çok risk alıyor, hele de türkiye gibi bir ülkede helal olsun.
duy da inanma denilecek ya da aslında var olmayan şeylere dahil olabilecek söylem. gölgesinden, karanlıktan, börtü böçekten, fareden, inden, cinden vs. say, say bitmez...

ha, bazı durumlar için;
(bkz: cahil cesareti)
elin yumruğunu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanarmış derler ya o misal. belkide kaybedebilecekleri durumda olası senaryoyu bilmedikleri için herşeye atlamayı sevebilirler. cesur olucam diyerek saçmalamaya gerek yoktur.
2 zenciyle double penetration yapanlar için geçerlidir. hepiniz üzerinize alınmayın hemen.
doğru tespittir. o kadar cesaretlilerdir ki ehliyet alıp aynaları kullanmadan geri geri park olayını kusursuz ve gözü pek bir şekilde tamamlamışlardır.
genelde erkeklerin belirli yanlışlar yaptığında dayak yeme olasılığı kızlara göre çok daha yüksektir. kızlarda ise bu oran sıfıra yakındır. hatta kız kıza kavga olur en fazla. çok büyük hatalarında bile kızlar ağlayarak yırtabilirken, erkekler ağlamaz. bu cesurluk değil düpedüz ibneliktir.*
"dünyayı kurtaran kadın" adında bir film yapılmasını akıla düşüren komik cümle.
zaten yaratılışları itibariyle erkeklere oranla acıya daha çok dayanabilir yapıları vardır. örnek: doğum,ağda v.b. amma velakin parmaklarına batan ufacık bir kıymık parçası sonrası ortalığı ayağa kaldırabilmektedirler. cesurmudurlar bilemiyorum ama öyleyselerde cesurluk gereken bir ortamda herzaman yükü erkeğinin omuzana yüklerler... yani cesur olsa ne olur,olmasa ne olur?
dua et kızsın! lafını söyleten cesarettir.*
saçmadır, dengesizliktir, mallıktır.
ha birde bu konuda şu şekilde kızları savunanlar vardır.
(bkz: erkekliğin %90nı kaçmaktır) bu sözü kim çıkardıysa bu malların başınıda o kişi çekmektedir.
kızların erkeklerden daha cahil olduğunun göstergesidir.
deli cesaretidir tamamen gösteriye yöneliktir.
Kızların kendilerine gereğinden fazla güvendiklerinin bir göstergesidir.Buna erkek kardeş (bkz: Erkek gibi kadın)istemleri yol açabilir...
sapına kadar katıldığım önerme. vallahi kızlar çok daha cesur, sözlükte bile böyle.
bir erkek olarak katıldığım fikirdir. annelik, anne olma güdüsüyle ilişkisi olabilir diye düşünüyorum.
türkiye de geçer olmayan tespittir. ulan çıkma teklifi bile edemiyorlar tühh !
doğru bir önermedir. futbol maçı yaparken penaltı vuruşlarında kasıklarını koruma gereği duymazlar, cesaret budur.
bencede cesurlar. ailesinden gizli sevgili yapmak. ailesi evdeyken eve erkek almak.
gezmek tozmak. bilmedigi adamin arabasina binmek. yatmak onla.
cesaret isi.
sonrasında daha çok üzülenin de onlar olduğu gerçeği ile eş değer diyebiliriz.
cesur değil fedakârlıktır o.
fabrikamızın 108 metrelik kulesine ben çıkmaya cesaret edemedim. yeni başlayan kız ilk iş olarak en tepeye çıktı. doğrudur yani.
aynen bende öyle olduklarını düşünüyorum.
Yeterki istiyelim yapamicamiz şey yoktur.
Aynen amk arabayla 170 le giderken biraz daha gaza bassana daha 70 km var son gaz gitmene demesi ve göt korkusundan hızımı 130 a düşürmeme sebep olan mevzudur.