bugün

bir realite. onlar için varsa yoksa ilişkiler (sexsiz), dedikodu, diz çökmeli yüzük vermeler. kır düğünleri, o ne giymiş, mahalle ne der...
(bkz: erkeklerin bilim kurgu sevmemesi) niye böyle bir genellemeye ihtiyaç duyuyorsanız.(kız/erkek)
çok yanlış bir genellemedir.

bilim-kurgu seven kızlar az olsa da vardır, sadece sana denk gelmemiştir.
filminden filmine göre değişecek durumdur.
Yanlistir.... Biz de olmedik daha. Dedikodu mu? Nefret ederim. iliskiler mi? isim olmaz. Ay ben cok mu tuhafim? (bkz: dengesiz)
avatar sevmeyen kız mı olur. bilim kurgu candır.
Sözlükte yapılan trollüklere bir nebze katlanabilsemde kadınların hemcinslerini aşağılayarak "farklı" görünmeye çalışmasına katlanamıyorum. Kız kardeşlerim "aa ben seviyorum ben farklıyım, cinsiyetimden şüphe ettim şimdi" tarzı cümleler kendinize saygınızı yitirmenize sebep olur. Kendimizi kimseye beğendirmek ve özellikle hemcinslerinizi öbürsüleştirerek beğendirmek kaygısı gütmeyin. Rica ediyorum. Sinemadan bile anlamayan insanlar için bu saçma çirkinliği/genellemeyi sürdürmeyelim.

Sinemanın cinsiyeti yoktur.
Yalandır. izlemekten okumaktan cok zevk aldığım türlerden biridir. (bkz: sözlük kızı was here)
EVET SEVMiYORUM SEViCEĞiMi DE SANMIYORUM NE O ÖYLE GERÇEKLiKLE ALAKASI YOK AŞK YOK MESK YOK UFF AMANNN.
bilim kurgudan kasıt nedir? bilim kurgu sevmek bu kategoriye giren filmleri izlemekle olmuyor ya da vampir edebiyatı boktan kitapları okumakla. kadınlar bilim kurgu sevmez, anlamaz diyen arkadaş bize acaba bu mecradaki engin bilgisiyle bir kaç yazar ve eser örneği verebilir mi?

avatar diyenler var ki onları odunla kovalarım hiç üşenmem.
Yanlis genellemedir.

Bir genelleme de ben yapayim daha cok aksiyon ve piyasa filmlerini seviyorlar. Bu da cok sıkıcı aynı zamanda sikici oluyor. Gel bir demirkubuz izleyelim kahve de yaptim diyen hatunla evlenilir.
Seveni vardır ama nadir tabi. Aslında türkiyede bilim kurgu seven erkek de nadirdir. Gerçekçi olalım gençler kurguyu iyi yapıyoruz ama bilim fıtratımıza pek uygun değil
En sevdiğim dizi fringe ve film matrix diyerekten çürüttüğüm saçma önerme.
bırak sevmeyi iyi bilim kurgudan anlayan, izledikten sonra yorum yapan, hakkında tartışabilen birini buldum, evlendim.
Genelleme yapmamak gerekir.
Ama en ufak bir ornek inceptiona gittim erkek arkadasimla bayildik. Dedim ki bu filmi bizim kizlara izletmem gerek. Zorla goturdum ikinci kez girdim filme. Filmde uyudular film cikisi anlamadim pek falan dediler. Bilim kurgu ve inception yani. O derece. Gerci onlarda beni issiz adama zorla goturmuslerdi onu da ben sevmemistim.
En sevdiğim tarzdır. Bilip bilmeden konuşmayalım. Herkesin filmi kendine.
güncel Önemli Başlıklar