bugün

kızların klitoris'i kesilerek yapılır. dünya'da yaygın olduğu yerler vardır, türkiye'de bu tarz olaylar rapor edilmemiştir. fakat, bundan sonra edilmeyeceğinin göstergesi değildir. yarın kızlar sünnet edilmeye başlansa, kim nasıl engelleyebilir? hergün kızlar, bacak aralarına bakıldıktan sonra beynine kurşun yiyor bu ülkede. bu ülkenin ismi türkiye feodal islam cumhuriyeti, yanlışlık olmasın. eğer bu ülkenin ismi demokratik türkiye cumhuriyeti olsa idi, töre cinayetlerine halkın verdiği destek, %50'nin üstünde olmazdı. ülkemizde 40 milyon'dan fazla kişi, kızların zar durumuna göre, yaşama haklarının elinden alınmasına destek veriyor. yarında kızlarımız, sünnet edilmeye başlanırsa, bunu engelleyebilecek bir kudret bu topraklarda yoktur. kuran'da kadın sünneti'nin olmadığı ve geleneklerimizde de, bunun yerinin olmadığı söyleniyor. benim içim çok rahat bu yüzden, çünkü türk halkı islami felsefe'yi benimsemiş bir halktır. ne din istismarı görülür, ne de dinler çarpıtılır. türk halkı kuran'ı öyle böyle benimsememiştir, avrupa bile bizim kuran'ı nasıl böyle benimsediğimiz için, milyonlarca dolar döküp, ajanlarını buraya yolluyor. harika!. (bkz: her sevgilim versin karım bakire olsun)*
türk halkı her geçen gün, kendi pisliğine daha çok batar, üstüne, bakın kuran'da, ''sen şükür etmezsen, sana niye zulüm edilsin?'' yazıyor, şükredin, tarhana'ya soğana denir. akşam yatınca da, ''evropa, günah, iğrenç domuz yiyor. taharet bile almıyor reziller!!11!! '' diyerek uyunur, daha çok pisliğe batılır.

bakın, 1930'larda herhangi bir din yönetimi'nden, mahalle baskısından bahsedilebilir miydi? 1950'lerde, enflasyon bilinir miydi? 1960'larda 3-5 tane çapulcu'nun* 30.000 askeri öldüreceği dile getirilebilir miydi? 1970 yılında, ''din eşkiyalığı''nı körükleyecek bir darbe düşünülebilir miydi? 1980 yılında, dünya'ya açılırken, bu kadar hızlı kendi içimize kapanacağımızı kim tahmin ederdi? 1925 yılı beyoğlusu'ndaki hayallerden, umutlardan ne kadar uzaktayız?

türkiye'de kadın sünneti, bu muhafazakarlaşma adı altındaki pislik devam ettiği sürece, 10 sene içerisinde, 20. sayfa haberi olacaktır, 15 sene sonra devlet jinekologları tarafından yapılacaktır. aynen bugün devlet jinekologları tarafından yapılan, kızlık zarı muayenesine benzer şekilde.

(bkz: az sonra)
sünnet edilmediklerinde karanlık beyinlerce o kadının yemeklerinin haram olduğu söylenir.

--spoiler--
bi de dinsiz diye beni suçlarsınız.
--spoiler--
türkiye de ve islam ülkelerinde pek görülmeyen olaydır. *
ayrıca ilk entrydeki mükemmel geçişler için;

(bkz: dam üstünde saksağan vur beline kazmayı)
cinsel ilişki sırasında bayanların zevk almaması için yapılan çağ dışı gelenektir, barbarlıktır.afrikada bazı kabilelerde hala yapılmakta olduğu bilinir.
bm raporlarına göre dünyada 140 milyon sünnetli kadın var. uygulamanın tek amacı kadının cinsel ilişkiden zevk almasını önlemek ve kocasından başka erkeklerle de birlikte olma isteğini köreltmek. somali, eritre, sudan ın başı çektiği müslüman kuzey afrika ülkelerinde kadınların %72-99 u sünnetli.

http://www.spothaber.com/haber.asp?id=104585

bunun yanı sıra arabistan, yemen, umman , ırak (özellikle de ırak kürtleri), mısır ve hindistan daki müslüman topluluklarda kadın sünneti çok yaygın.

tahmine göre dünyadaki 140 milyon sünnetli akdından 120 milyon kadarı müslüman.
afrika'da yapılırmış.* ben ''sünnet'' olarak arattım ama ''kadın sünneti'' çıkmadı, bende yeni bir başlık açtım, aramaya inanmıştım oysaki. *
çağ dışı gelenek.
afrika kıtasına has işkence yöntemi.
has si.tirin islamda böyle bişe yok. dedirtecek durumdur. nasıl da dine bağlamışlar helal olsun diyesi geliyor insanın.
naomi campbell maruz kaldığı insanlık dışı, prehistorik afrika uygulaması.

islamla bağdaştırmak maksatlı yapılan açıklamalardır. afrikada bir kaç ülkede kabile geleneklerinden kalma nevi şahsına münhasır bir uygulamadır. dinle bir ilgisi olmayıp kabile yaşantısının dinamiklerinin ortaya çıkardığı bir durumdur. ülkemizde örnekleri yoktur. var diyenlerin laf salatası yapacaklarına örneklerini sunmalarını isteriz. töre cinayetlerinin var olması kadın sünneti uygulamalarınında olacağı anlamına gelmez. hoş! töre cinayetlerininde dinsel bir temeli olduğu tartışılır. bu ülkenin şartları afrikanın kabile yaşantısından etkilenerek yeni gelenekler devşirmeye elverişli değildir.
kız ne kadar az bağırırsa kocasıyla o kadar mutlu olucağına inanılan, uyuşturulmadan pis yerlerde yapılan, enfeksiyon kaptığı anda sonu ölüm olan insanlık dışı işkencedir.
erkek sünneti de vahşet açısından, kız sünnetinden farksızdır. sağlıklı bir organ, geridönüşsüz biçimde hasara uğratılıyor sonuçta.
beyhude bir çabadır. elinde mal* yok neyi kesiyosun.