bugün

South east london.
Aksanını sevdiklerim.
izmir desem döver misiniz?
Çorum, kars, Manisa, amasya .
St. Peterburg, pripyat (çernobil olmadan önce), rio, nis, endülüs olabilir.
trakya, akdeniz (adana hariç), ege. başka yok sanırım.
welcome to scandinavia.
Tabi ki de ankaradır. En güZel en içten kızlar hep ankaralı çıktı. Aşırı tatlı olmaları da cabası. Oyyhşş.
minsk, helsinki, Tallinn, st. Petersburg
Benim sevdiğim kız nereli olursa olsun benim için dünyanın en güzel kızıdır.
Amasya, aklımı kaçırdım resmen bu ne güzelliktir ya rab
Manisa, izmir, muğla.
moskova, izmir, edirne, saratov.
izmir'ci istilasından korkulan mevzu.

Arkadaşlar bir yalan 40 kere söyleyince nasıl gerçek algısı yaratılıyorsa, bir gerçeği de bin kere söyleyince abartıldığı algısı yaratılıyor.

Demem o ki izmir'de yaşayan güzel hatun popülasyonunun diğer Güzide şehirlerimize nazaran çok daha yukarıda olduğu gerçeğini defalarca duymaktan sıkılabilirsiniz, tıpkı benim gibi. Lakin bunun bir realite olduğunu unutmamak gerekir.

Evet sevgili dostlar, bundan yaklaşık on yıl önceydi... Bir izmirli olarak bu muhabbetten sıkılmış, absrtısından irrite olmuştum. Lakin geçtiğimiz on yıl içerisinde gezip gördüğüm ondan fazla şehir bazı gerçekleri adeta bir Osmanlı tokadı gibi yüzüme vurdu.

Tabii bu konuda birçok araştırma yaptım, çeşitli yayınları taradım en büyük eleştiri izmir'in hatunlarının bakımlı olduğu asıl farkın güzellik değil bakım olduğu yönündeydi. Fakat önemli dergilerde yayınlanmış birkaç makale bu eleştirinin cevabını anında vermişti "Ankara'dakiler de bakımlı, hadi onu geçtim istanbul'u n'apcaz" diyordu özetinde.

Esen kalalım arkadaşlar.
izmir,
Denizli,
Tekirdağ,
Adana,
Muğla.
Düzeltiyorum şekerim tek yer söylicem;
“Zonguldak”
Kahramanmaraş.
prag
Budapeşte
stockholm
odessa
ibiza

tabi bunlar benim kişisel tecrübelerime ve zevkime göre seçilmiş şehirler.

oraya hala türkiye’nin şehirlerini yazanlar var, yapmayın.
ne izmiri ya, izmir kızlarının üzerindeki makyajdan ne dedikleri anlaşılmıyor zaten.
karadeniz şehirleridir. her bakımdan güzeller. en dandikleride ege şehirlerindedir.
Balıkesir, Çanakkale.
. . . izmir enformasyondur. Bu konuda samsun birinciliği hiç bir ile bırakmaz.
izmir derler ama beni şahit yazabilirsiniz ki değil. Çanakkale kızları şahsen çok güzel oluyor.
Ankara'dır. Şarkısı bile vardır:

Boş yere ağlama kalbini bağlama ankara kızlarına...
Kesinlikle girasun, trabzon, ordu, samsun.
ankarada çok güzel kızlar var yalnız.