bugün

külliyen yalandır. kızlarla erkekler arkadaş olamaz; olduklarını düşünenlerde belirli bi süre sonra anlarlar çünkü muhabbet boka sarıyor ve arkadaşlıkları bozulur.
bakış açısına göre değişir bunun en güzel ispatı:
http://www.youtube.com/watch?v=ScRS9LumQ1Q
erkekler kızlarla nadiren arkadaş kalır. bu masalı unutun kızlar, erkeklerden size arkadaş olmaz. ve şunu unutmayın, bir erkek olarak diyorum, erkekler istisnanın dışında, bir kıza asla dost ya da arkadaş gözüyle bakmaz, bakamaz. ah kızlar, bir bilseniz erkeklerin siz gittikten sonra arkanızdan neler neler söylediklerini, inanamazsınız.

biz erkekler bir araya gelince, başlarız konuşmaya, kızlar hakkında. hatta, az önce dostum diye bir kıza el hareketleri yapan erkek, kız gittikten sonra şunları dedi: '' oğlum şu göte bak, bu kızdan arkadaş olunur mu? ben bunu günde 5 posta pompalarım!'' bunun gibi bir çok muhabbete denk geldim. o yüzden, erkekler kızlara o gözle bakamaz. sadece birlikte bir şeyler yaşamak için, zemin hazırlarlar. ama kızlar bunu anlayamazlar.

bu benim tespitlerimi, 100 yıl önce, ingiliz bir yazarda yapmış agalar. okuyun eski ingiliz kadın yazarların kitaplarını. kıza dost gibi yaklaşıp bütün sırlarını tutan adam, aslında kızla birlikte olmak için zemin hazırlıyor. kızda, benim safım, o adamı dost bellemiş, onun omuzlarında ağlıyor, ona her şeyini anlatıyor, benim dostum diyor vs. sonunda da erkek kızla birlikte olmak istediğini diyor. gerisini siz düşünün. finali demem.
kızları cinsel obje olarak görenler için imkansızdır.
(bkz: bir istanbul masalı)
karsinizda kulturlu ve zeki bir kadin varsa neden olmasin. ben de karsiyim bu ise fakat olan oluyor. ha ben yazilma maksatli takiliyorum o ayri.
Masal değildir, gerçektir. Erkek ile kız kesinlikle arkadaş olabilir.
(bkz: olamaz olamaz kesinlikle olamaz)
(bkz: genellemelerin dibine vurmak)
neden olamazmış sorusunu sorduran önerme.
http://www.youtube.com/watch?v=At8SXZVfIhg

aha işte bu video da cevabı var.
çok nadir karşılaşılabilecek istisnai bir durumdur. sevgilim kadar yakın olan iki tane kız arkadaşım var. onlar benim kızım, kardeşim gibi. ama onlardan başka da olamaz herhalde. belli bir seviyeyi, çizgiyi aştıktan sonra araya ya seks girer, ya da aşk girer. o iki sevimli yaratığa aşktan öte bir bağım var o ayrı tabi, durun şunlara bi mesaj atayım lan.
bu konuya cevap yıllar önce "sprite - acımasız gercekler" reklamıyla verilmiştir.
masal değil gerçektir. bittabi kız ve erkek iyi bir dost olabilir.
Bu durumdan daha kötü olan bir şey varsa o da bu masala inanmaktır.