bugün

kızdan herhangi bir cevap alamayınca ya kızın dikkatini çekmek için ya da sinirlendiği için kıza çemkiren erkektir.
ters cevap alıp kafa atmaktan iyidir.
(bkz: keçe kardeşler)
(bkz: o hikaydeki mal benim)

arkadaş başçavuşun eşşeği mi konuşuyor burada.yarım ağızla bile olsa bi cevap ver.susup adamı sinirlendirmek daha mı güzel. hoş bir davranış degil biliyorum ama o an insan kendine hakim olamıyor sesi biraz yükselebiliyor.
o erkek ki;kız ile konuşurken kelimelerini ne kadar özenli seçiyor,kızın yarım saatte yazdığı her şeye hemen cevap vermeye çalışıyor.kızın yersiz,saçma sapan tripleri karşısında bir dayanma eşiği vardır elbet.sonrasında patlar canım,insan bu!
maldır. her insan cevap vermeme hakkını saklı tutar. soru soran adam bunu göze alıp sormalı ki cevap gelmeyince göt olmasın.
kökten hatalı bir önermedir. erkek çemkirmez. oturur meyhaneye icer.
erkekleri doğduktan sonra özel insan muamelesi ile yetiştirmekten kaynaklanır. hele bir kaç kızdan sonra doğmuşsa oğlan çocuğu pek bir değerlidir, bütün istekleri yerine getirilir, ablaları çocuğa hizmetçi gibi davrandılır, böyle yetişen çocuklara arada bir de pipi göstertilir, utanması da kalmaz. sonunda ablaları ve annelerinden mütevellit bütün karşı cinslerin kendi istediğini yapma zorunluluğu olduğu bilinci yerleşir. böyle yetişen çocuk da en ufak bir cevap alamamada sinirlenir ve çemkirir. hele red edilirse, çok vahim durumlar bile gerçekleşebilir.
bir sarı saçı okşayıp duran arkadaşımızdır.
aslında çemkirmek değil de höykürür. hatta höykürme işlemini gerçekleştirirken duman çıkaranlar bile olmuştur.
üniversite zamanı. bir kaç arkadaş yürüyoruzdur. uzun zamandır karın ağrısı olduğunu düşündüğüm tipi görürüm.
gabız: şey bakar mısın?
beyazatlinick: evet.
gabız: ee tanışabilir miyiz acaba?
beyazatlinick: hayır.
gabız: neden?
beyazatlinick: istemiyorum arkadaşım tanışmak.
gabız: (b.k atma) ama hayır bi dakka siz bana sürekli bakıyorsunuz!
beyazatlinick: (sen istedin) evet bakıyorum.
gabız: (kafa karışır) sen. sen bakıyorsun bana sen?!?!
beyazatlinick: evet bakıyorum. hıhı haklısın. doğrudur.
arkadaşları kolundan çekerek uzaklaştırır. uzaklaşırken; lan bakıyor oğlum işte bak kabul etti bakıyo...

sonra arkadaş olduk ama gabızla. toparladı kendini.
reaksiyonunu bitirmek için kafası okşanır ve devreleri aşırı ısınmadan soğumaya geçer.
bütün erkekler aynı mıdır sorusunu akıllara getiren durumdur. kızdan cevap alamayınca kişiye göre değişen 30 saniye ya da günler sonra bir u dönüşle iltifatların yerini hakarete bırakan kişilerdir.
reddedilince kafa atmak tarzında tepkiler de olasıdır. (bkz: kütük)
zaten baştan da güzel duygular hissetmediği için (asıl amaç malum) sonrasında çemkirmesi herhangi bir farklılık göstermez. kelimeler her ne kadar teklif öncesi ve teklif sonrasında değişik olsa da, kafadaki asıl düşünce aynıdır. bu sebepten dolayı bok atılması gayet mantıksızdır.
ayrıldığında hayali hikayeler uyduracak erkektir. erkek midir tartışılır...
çemkirmesi doğaldır.
çünkü karşısındakini insan varsayıp ki bu iletişim kurabildiğini gösterir, ona bişeyler sormuş yada söylemiş ve fikrini almak istemiştir ve eğer kızda susarak yada boş boş bakarak durumu geçiştirme peşindeyse kusurabakmasın ama adama başka yapcak bişey bırakmamıştır.
(bkz: iletişim)
çemkirmek erkek için ağır bir ithamdır. kadınlar için güzel bir tanımdır.